Přejít na obsah

Karlovarský kraj koupí tomograf přes hrozbu trestního oznámení

zpět
15.6.2012
Ilustrační foto; ruce, dohoda, smlouva
zvětšitIlustrační foto; ruce, dohoda, smlouva
Autor: Shutterstock

Ilustrační foto; ruce, dohoda, smlouva | Autor: Shutterstock

 

Karlovarský kraj pořídí nemocnici v Chebu, která je součástí společnosti Karlovarská krajská nemocnice, nový počítačový tomografza 16 milionů korun. Zastupitelé souhlasili s tím, aby rada kraje schválila smlouvu s vítězem výběrového řízení, firmou Siemens.

Rozhodli tak i přes výhrady zastupitele Jana Horníka (STAN), který pohrozil trestním oznámením kvůli možným pochybením v tendru. Tvrdí, že kraj může pořídit nový tomograf levněji.

Přístroj, který byl vybrán, není podle Horníka tím nejlepším, co se dalo na trhu za vynaložené peníze získat. Svá tvrzení opírá o posudky, jež si nechal k výběru vypracovat. Nechá si ještě vypracovat další posudek, z něhož by mělo jasně vyplynout, v čem nebylo výběrové řízení v pořádku. „Já osobně bych si podpis smlouvy za této situace na odpovědnost nevzal. Nejlépe by bylo tendr zrušit a vyhlásit nový. Alespoň tak by mělo vedení kraje nyní postupovat,“ podotkl Horník.

Ředitel krajské nemocnice Luděk Nečesaný naopak tvrdí, že vybraný tomograf je špičkovým zařízením a pochvaluje si i cenu, za nějž se ho podaří zakoupit. Oceňuje, že součástí smlouvy je i servis na pět let včetně výměny nejdražšího komponentu přístroje, kterým je zářič. Zdůraznil, že na tomograf nemocnice už dlouho čeká, původní přístroj dosluhuje. „Argumenty pana Horníka nechápu, je to nesmyslné. Pokud skutečně podá trestní oznámení, budeme postupovat stejně a zažalujeme ho,“ konstatoval Nečesaný.

Hejtman Josef Novotný (ČSSD) uvedl, že věří posudku, podle něhož nedošlo v tendru a ani ve výběru přístroje k pochybení. Potvrzuje to i názor lékařů z Chebu, kteří navrhovali specifikaci tomografu. Ta ale tvořila jen deset procent z kritérií tendru. Rozhodujícím faktorem byla cena. Hejtman poznamenal, že v radě podpoří uzavření smlouvy. „Pacienti nemocnice čekají na tomograf. Už jsou hotové stavební úpravy v nemocnici, zbývá jenom instalování přístroje,“ dodal Novotný.


Komentovat článek: Karlovarský kraj koupí tomograf přes hrozbu…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Karlovarský kraj koupí tomograf přes hrozbu…

Komentáře

1 komentář
troublemaker pan senátor vs CT  | 15. 06. 2012 11:52

Pefektní ukázka toho, jak jeden zabedněnec a ještě k tomu neodborník, dokáže plýtvat silami tam, kde je vše v pořádku. Kdyby tomu tak nebylo, tak se prvně v zákonné době odvolaly firmy, které se zúčastnily VŘ, což se nestalo. Pokud má pan senátor nějaké pochybnosti, nechť to řeší zákonnými prostředky, v opačném případě, nechť se raději stará o Boží Dar a neplete se do věcí, kterým absolutně nerozumí.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné