Přejít na obsah

Karlovarský kraj protestuje proti rušení krajské pobočky VZP

zpět
28.3.2010
VZP
zvětšitVZP
Autor: VZP

VZP | Autor: VZP

 

Karlovarský kraj protestuje proti rozhodnutí Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) zrušit krajské ředitelství v Karlových Varech. To by mělo od 1. dubna spadat administrativně pod plzeňské ředitelství.

Podle mluvčí VZP Jiřího Roda se to ale klientů VZP nijak nedotkne. S tím ale hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný nesouhlasí. „Překvapuje mě, že jsem se tu zprávu nezvěděl z kuloárů. VZP s námi o tom ani nejednala, ani nám to neoznámila,“ řekl dnes ČTK Novotný. Začlenění Karlovarského kraje pod plzeňské ředitelství VZP nebude znamenat rušení karlovarské pobočky. Úředníci zde nadále zůstanou. Kraj ale nebude mít svého krajského ředitele a administrativně bude spadat pod Plzeň. „Obáváme se toho, že až když se budou peníze dávat na jednu hromádku pro oba kraje, tak na tom Karlovarský kraj bude hůře. Myslím si, že by každý kraj měl mít své ředitelství,“ míní hejtman Novotný, který se už obrátil dopisem na správní i dozorčí radu VZP. Podle mluvčí VZP pro Plzeňský kraj Martiny Lomické jsou ale obavy Karlovarského kraje zbytečné. „Pro klienty, lékaře, zdravotnická zařízení i pojištěnce, se nic měnit nebude. I nadále budou v kraji fungovat všechna tři pracoviště. Jediný rozdíl bude v tom, že management se přestěhuje do Plzně,“ řekla dnes ČTK Lomická. O začlenění Karlovarského kraje pod plzeňské ředitelství rozhodla správní rada VZP. Podle Lomické z ekonomických důvodů.


Komentovat článek: Karlovarský kraj protestuje proti rušení…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Karlovarský kraj protestuje proti rušení…

Komentáře

další 3 komentáře
Baalamut Otázka  | 29. 03. 2010 10:07

Ono je to skoro lepší, než nechat vládnout lháře, podvodníky a alkoholiky z karlovarské VZP. Od dob ředitelování lumpa Christopha je v kraji VZP tou nejzkorumpovanější strukturou. navázání na Plzeň může půsbit divně, ale daleko divnější bylo navázání na ústecký kraj, odkud byvší ředitelopodvodník pocházel.

Karas Otázka  | 29. 03. 2010 08:17

Otázka zní takto: Když z ekonomických důvodů, tak kolik že se ušetřilo pracovních míst? A nebude se náhodou jezdit KV - Plzeň hodně částo, což je nárůst cestovních výdajů, spotřeby PH a v neposlední řadě též nárůst prosezené doby v automobilech. A taková maličkost: Proč by měla o smlouvě s Karl.krajskou nemocnicí K.Vary rozhodovat ředitelka z Plzně?

bullshit No a?  | 28. 03. 2010 13:31

Zástupci Chreneka nebo Kellnera stejně pak budou jednat přímo s pražskou centrálou.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné