Karlovarský kraj řeší další problém ve zdravotnictví

koroner, smrt, úmrtí, tělo

Karlovarský kraj řeší další problém ve zdravotnictví. Musí totiž zajistit službu koronera, která bude ohledávat těla zemřelých mimo zdravotnická zařízení. Byl by k dispozici záchranářům po pracovní době praktického lékaře, které má ohledání těl za povinnost.

V Karlovarském kraji by sídlil v Sokolově. Jak ale uvedl náměstek hejtmana Miloslav Čermák z ČSSD, problém je s platbami od zdravotních pojišťoven. Ty totiž nechtějí uhradit všechny výjezdy koronera. Hejtmanství by tak ročně muselo doplatit 300 tisíc korun.

Miloslav ČERMÁK, náměstek hejtmana /ČSSD/: Oni nás tlačí do věcí, který musíme dělat, ale ty peníze na to nepřichází. A to je ten, konkrétně třeba toho koronera. My se snažíme vyjít vstříc, abysme opravdu zajistili to, co máme, abychom to ohledání těch zemřelých udělali, pokud nemůžou ty lékaři, ti to mají mimochodem v té své kapretační platbě. Ale bohužel když potom nám pojišťovna řekne, že nám bude smlouvat ty cesty pouze z toho nejbližšího místa a ne z toho Sokolova, my nemůžeme mít koronery všude, ve všech 11 místech. To bychom nezvládli finančně, ani personálně. Tak mě docela mrzí, že prostě se k nám chovají takto, když, ač chceme vyhovět, co se dá.

Dana JELÍNKOVÁ, moderátorka: Se zdravotními pojišťovnami chce Karlovarský kraj ohledně kompletní platby za služby koronera ještě nadále jednat.

Ohodnoťte tento článek!