Přejít na obsah

Karvinská nemocnice má nové gynekologicko-porodnické oddělení

zpět
8.12.2015
porod, miminko
zvětšitporod, miminkoZdroj: Shutterstock

porod, miminko | Zdroj: Shutterstock

 

Karvinská nemocnice, která je krajským zdravotnickým zařízením, má modernizované gynekologicko-porodnické oddělení. Jeho renovace stála zhruba 42 milionů korun. Úpravy přinesly především větší soukromí pro hospitalizované pacientky, řekla ČTK Miroslava Chlebounová z krajského úřadu.

„Kompletní rekonstrukcí prošel celý porodní sál, u něhož se zcela změnily dispozice. Dřívější prostor byl pouze rozdělen příčkami, nyní jsou zde vytvořeny čtyři samostatné boxy, které maminkám zajistí maximální soukromí a umožní více porodů s doprovodem,“ uvedl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Jiří Martinek (ČSSD).

V lůžkové části, včetně novorozeneckého oddělení, byly rekonstruovány pokoje. „Ke dvěma dosavadním nadstandardním pokojům, o které je velký zájem, přibyl ještě třetí,“ upřesnil Martinek. Oddělení má také nové výtahy či modernizované zázemí pro personál.

Primář oddělení Petr Fiala považuje za hlavní přínos především zvýšení komfortu pro pacientky, zajištění soukromí, ale i odpovídající množství sociálních zařízení. „Přínosem je i vybavení kvalitní přístrojovou technikou,“ podotkl Fiala.

Opravy oddělení začaly letos v květnu. Většinu nákladů kraji pokryjí evropské dotace, zbytek zaplatil z rozpočtu. Pacientkám začne oddělení sloužit v příštím týdnu. Loni se v Karviné narodilo 754 dětí, což bylo o 12 dětí více než v roce 2013.


Klíčová slova

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Karvinská nemocnice má nové gynekologicko…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné