Přejít na obsah

Kauza Diag: Schwarz v čele nadace s vazbami na Towit

zpět
3.6.2010
dokumenty, papíry
zvětšitdokumenty, papíryZdroj: www.inhouse-pr.co.uk

dokumenty, papíry | Zdroj: www.inhouse-pr.co.uk

 

Ekonom Jiří Schwarz, který je kandidátem ministerstva zdravotnictví na rozhodce v miliardové arbitráži státu s firmou Diag Human, působí ve vedení nadace, kterou spoluzakládali a na niž stále dohlížejí lidé ze společnosti Towit Machinery.

Ta je přitom jednou ze dvou firem s neprůhlednou vlastnickou strukturou, které se letos ve stejné arbitráži domáhaly po ČR vyplacení celkem asi až tří miliard korun.

Informaci o působení Schwarze v Nadaci Machinery Fund, v jejíž dozorčí radě je i členka představenstva a právní zástupkyně Towitu Ivana Slivkaničová, Právo zjistilo z rejstříku nadací. Člen ekonomické skupiny odborníků ODS Schwarz je podle dřívějšího tvrzení ministerstva osobou apolitickou a má předpoklady pro nezávislé a nestranné rozhodování.

Je však i členem správní rady nadace, kterou s dalšími subjekty spoluzakládala nadace European Machinery Foundation. V jejím čele působí stejní lidé jako ve vedení firmy Towit a nadace má s touto společností i společné sídlo.

Towit si ještě na začátku letošního roku nárokoval skoro pětinu pohledávky Diagu Human za státem, kterou již v srpnu 2008 rozhodci vyčíslili na 8,3 miliardy Kč. Stát i firma se ale proti tomu odvolaly a nároky Diagu teď přezkoumává jiný rozhodčí senát. Reakci ministerstva zdravotnictví se Právu zatím nepodařilo získat.

Schwarz konstatoval, že otázku, zda ho může jeho působení v nadaci diskvalifikovat pro funkci rozhodce v této arbitráži, „musí zodpovědět jiní“.


Komentovat článek: Kauza Diag: Schwarz v čele nadace s vazbami na…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Kauza Diag: Schwarz v čele nadace s vazbami na…

Komentáře

1 komentář
Mirka Hlávková Šnajdr na hrad!  | 3. 06. 2010 10:29

Jak vidno, Šnajdr s těmi zlodějnami neskončí, dokud nebude za mřížemi. Pondělní Reportéři ČT odkryli krystalickou formu neskutečně drzého chmatáctví a arogance p.bakaláře. Normální člověk by byl už strachy mrtvý, ale mafián z Místku řádí dál. A teď ho ještě Nečas ustanovil vyjednávačem za ODS. No to se fakt ODS chytla za nos.. Tak má vypadat boj s korupcí. Ano, v čele se gaunerem Šnajdrem!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné