Každý desátý Čech je zdravotně postižený, ukázal průzkum

Titulní obrázek

Z historicky prvního podobného šetření v České republice vyplynulo, že u nás žije přes milion osob se zdravotním postižením. Je to téměř deset procent z celkové populace. Průzkum provedl ČSÚ na základě informací od 548 praktických a dětských lékařů…

Z historicky prvního podobného šetření v České republice vyplynulo, že u nás žije přes milion osob se zdravotním postižením. Je to téměř deset procent z celkové populace.

Za zdravotně postižené jsou považováni lidé, jejichž tělesné, smyslové či duševní schopnosti a zdraví neodpovídají stavu typickému pro jejich vrstevníky. Tato situace, jež trvá déle než rok, postiženým osobám omezuje nebo znemožňuje uplatnit se ve společnosti.

Průzkum provedl ČSÚ na základě informací od 548 praktických a dětských lékařů, kteří náhodně vybrali ze svých kartoték dokumentace o postižených osobách a na jejich základě vyplnili příslušné dotazníky. Do šetření byly zařazeny informace o více než 10.600 postižených osobách.

Ze šetření dále vyplývá, že z celkového počtu 1,15 milionu osob se zdravotním postižením je 52 procent žen a 48 procent mužů.

Celý článek si můžete přečíst na serveru Hospodářských novin iHNED.cz nebo ZDE.

iHNED.cz

Každý desátý Čech je zdravotně postižený, ukázal průzkum
Ohodnoťte tento článek!