Přejít na obsah

Každý stý recept je prý falešný

zpět
10.4.2006

Lékárníci odhadují, že každý stý recept na léky je falešný. Padělatelé jsou přitom podle nich čím dál zručnější. Pomocí zfalšovaných předpisů a ukradených razítek si obstarávají léky především narkomani, podvody s drahými medikamenty jsou však i výnosným obchodem pro překupníky...

Podvodníci uvedou na padělaný recept správné jméno i rodné číslo pacienta, opatří ho i razítkem lékaře, který však lék pacientovi nikdy nepředepsal. Podvodem získané léky pak překupníci prodávají prostřednictvím internetu.

Na černém trhu jsou nejžádanější hormonální přípravky, léky na potenci nebo léky pro psychicky nemocné. Lékárnická komora chce proto prosadit přísnější opatření, například to, aby byly recepty opatřeny ochrannými prvky.

Ministerstvo zdravotnictví zavedení takového opatření do budoucna zvažuje. Za padělání receptů hrozí podle desetitisícová pokuta, za prodej ve velkém až tři roky ve vězení.

Podle policie je při odhalování takové trestné činnosti problém v tom, že spousta lékárníků menší skutky vůbec neoznámí.

Vysočina


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Vysočina

Komentovat článek: Každý stý recept je prý falešný

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné