Přejít na obsah

Kdo může za plýtvání penězi na záchrance? Vyčkejme...

zpět
10.1.2012
Václav Larva
zvětšitVáclav LarvaZdroj: www.mmkv.cz

Václav Larva | Zdroj: www.mmkv.cz

 

Podle krajského radního Larvy záleží trestněprávní odpovědnost na rozboru právníků.

Špatné manažerské vedení, nehospodárné nakládání s finančními prostředky, porušování rozpočtové kázně, špatný kontrolní systém, překračování přípustného rozsahu stanovené pracovní doby u dohod o pracovní činnosti i délky pracovní doby v rámci jednoho pracovního poměru, to je výčet závažných porušení předpisů, který zjistila veřejnosprávní kontrola u krajské záchranné služby.

Kdo za to může a bude vůbec někdo z bývalého vedení potrestán? Vždyť dvě třetiny dvousetmilionového rozpočtu této příspěvkové organizace kraje jdou z rozpočtu Karlovarského kraje.

Podle Václava Larvy, krajského radního pro zdravotnictví, jsou výsledky kontroly zadané krajem v této instituci příliš čerstvé.

„Neodvážím se tvrdit, že zavinění bylo úmyslné, pochybení byla spíše neodborná. S trestněprávní odpovědností vyčkejme až na rozbor právní kanceláře,“ uvedl radní Václav Larva.

Ten přesto působení bývalého managementu záchranky označil jako krajně nešťastné. I z tohoto důvodu byla jedna z podmínek jmenování dočasného ředitele této krajské instituce, aby nebyl spojen s jejím bývalým vedením.

„Ze své praxe vím, že kdyby tomu tak bylo, v chybách by se záchranka točila dál. Řediteli ze stávajícího kolektivu by chyběla sebereflexe a není třeba do vozu zapřahat staré a unavené koně,“ vysvětlil Larva. Problémy proto musí řešit někdo jiný,“ uvedl.

Stabilizací záchranky proto krajská rada pověřila předsedu představenstva Karlovarské krajské nemocnice Luďka Nečesaného. Ten ovšem záchranáře nebude řídit sám. S sebou si bere svůj tým, náměstka a hlavní sestru.

„Není třeba se bát žádných drastických omezení, ochromení či zastavení práce záchranářů. Pokud zde budou chtít lékaři pracovat za normálních, a ne nadstandardních podmínek, které si sami podepsali, pak s tím není žádný problém,“ uvedl Nečesaný. Propouštění ale nevyloučil. Naopak. „Záchranka zeštíhlí,“ zdůraznil.


Komentovat článek: Kdo může za plýtvání penězi na záchrance?…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Kdo může za plýtvání penězi na záchrance?…

Komentáře

další 2 komentáře
:-) --  | 10. 01. 2012 14:07

to by to ti nemocní mohli rovnou rozchodit sami.....

-- --  | 10. 01. 2012 11:01

Můžou být rádi, že jim tam ještě někdo s tou sanitou jezdí. Možná by mohl jezdit Larva...

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné