Přejít na obsah

Kladenská nemocnice má tři nové sanitky

zpět
14.7.2018
zvětšitZdroj: ONK

Zdroj: ONK

 

Vozový park Dopravní zdravotnické služby Oblastní nemocnice Kladno se rozšířil o tři nové sanitky značky Volkswagen Transporter. Nové vozy nahradí část dosloužilé stávající vozové techniky, dosahující stáří až 16 let. Celá akce byla realizována s finančním přispěním Středočeského kraje.

„Nové sanitky jsou vybavené nejnovější transportní technikou, transportními nosítky a infarktovým křeslem, což patří v současné době mezi nejkomfortnější a nejbezpečnější prostředky pro přepravu pacientů. Samozřejmostí je také sklopná nájezdová rampa pro snadnější a bezpečnější naložení imobilních pacientů,“ popisuje výhody nových vozů vedoucí dopravy Oblastní nemocnice Kladno Štefan Šulgán.

Nové sanitky výrazně zlepší stav vozového parku Dopravní zdravotnické služby a přispějí ke zvýšení kvality přepravy pacientů a k jejich většímu pohodlí.

„V současné době provozujeme celkem 15 sanitních vozů a s 19 řidiči zajišťujeme převozy pacientů z celého kladenského kraje. Naše sanitky najedou měsíčně zhruba 3–4 tisíce kilometrů. Za celý loňský rok jsme v sanitkách najezdili 670 916 km a převezli přes 40 tisíc pacientů,“ uvedl vedoucí dopravy kladenské nemocnice.


Komentovat článek: Kladenská nemocnice má tři nové sanitky

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné