Klaudiánova nemocnice prodává budovu a vyplácí odměny

Budova staré interny v areálu psychiatrické léčebny v Kosmonosech je na prodej. Klaudiánova nemocnice za objekt požaduje 10 miliónů korun. Zájem by měla kosmonoská radnice, která by zde chtěla zřídit dům s pečovatelskou službou. Sama na to ale nestačí…

MLADÁ BOLESLAV/KOSMONOSY –

„Pokud by do toho s námi šla Mladá Boleslav, dalo by se o tom uvažovat. Takové prostory bychom sami nezaplatili a ani neuživili,“ uvedl starosta Kosmonos Vladimír Dlouhý.

Podle jeho představ by zde mohlo vzniknout až 30 bytů pro seniory. I to je ale pro čtyřtisícové město velké sousto. „Kapacitně dům nenaplníme,“ připustil Dlouhý.

Magistrát nabídku sousedního města zvažuje, s největší pravděpodobností ji ale odmítne. Svatopluk Kvaizar novinářům sdělil, že z ohledu péče o seniory je Mladá Boleslav dostatečně zabezpečená.

„Město má své tři domy s pečovatelskou službou,“ konstatoval. V současnosti v budově funguje léčebna dlouhodobě nemocných a plicní oddělení.

Vedení Klaudiánovy nemocnice hodlá obě oddělení přesunout do centrálního zařízení a objekt prodat.

Zaměstnanci mladoboleslavského Sdružení zdravotnických zařízení, jehož hlavní součástí je Klaudiánova nemocnice, dostali v červencové výplatě mimořádnou odměnu ve výši 4200 Kč na osobu.

Odměny v celkové výši kolem sedmi miliónů korun mohla nemocnice, která byla ještě loni vysoce zadlužená, vyplatit díky letošnímu aktivnímu hospodaření.

Právo

Ohodnoťte tento článek!