Přejít na obsah

Klaus a Sobotka (ODS): Růst platů lékařů může prohloubit schodek

zpět
18.2.2011
Václav Klaus
zvětšitVáclav KlausZdroj: www.hrad.cz

Václav Klaus | Zdroj: www.hrad.cz

 

Vyřešení protestu lékařů je dobré pro pacienty, ovšem zvyšování platů doktorů může v budoucnu prohloubit rozpočtový schodek. Shodli se na tom na prezident Václav Klaus a místopředseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS).

Podle memoranda, jehož podpis ukončil krizi ve zdravotnictví, se lékaři dočkají do dvou let až trojnásobku průměrného platu v Česku.

„Shodně jsme konstatovali, že vyřešení a zklidnění protestu lékařů je bezesporu dobrou zprávou pro pacienty. Nicméně tento protest nereflektoval současnou ekonomickou situaci, a může tudíž v budoucnu prohloubit deficit státního rozpočtu,“ uvedl v tiskové zprávě Sobotka. Oba politici se shodli rovněž na tom, že je nutné pokračovat v reformách.

Memorandum podepsané ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem (TOP 09) a předsedou Lékařského odborového klubu Martinem Engelem zaručuje doktorům už od března růst platů o 5000 až 8000 korun. Odbory a také Česká lékařská komora se navíc mají podílet na přípravě zdravotnických reforem. Odboráři naopak vyzvou 3800 protestujících lékařů, aby stáhli výpovědi a neodcházeli k březnu z nemocnic.

Poslancům a senátorům za ODS se memorandum příliš nezamlouvá. Oba kluby se už dříve usnesli na tom, že lékařům by se tolik ustupovat nemělo. Podle úterního stanoviska senátorů ODS Heger překročil mandát, který od koalice měl. Občanští demokraté navíc upozorňují na to, že koalice se zavázala zdravotnické tarifní tabulky zrušit, nyní je ale bude měnit a částky zvyšovat.


Komentovat článek: Klaus a Sobotka (ODS): Růst platů lékařů může…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Klaus a Sobotka (ODS): Růst platů lékařů může…

Komentáře

dalších 7 komentářů
BOB K čemu je vám to dobré?  | 19. 02. 2011 16:54

že pokračujete v desinformacích? Vždyť už doktoři zase ryjí hubou v zemi!

Duch Jde o strejčka veksláků a tunelářů  | 19. 02. 2011 00:01

Splnění požadavků LOK a ČLK by v nevyčerpatelném penězovodu na zdravotní pojištění díry ucpalo.

JURA To snad není možný  | 18. 02. 2011 17:06

Je velmi zvláštní, jak krátkou mají někteří mocipáni paměť !! Vždyť kdo tady propagoval jako první "všemocnou ruku trhu..?" A to že deficit státního rozpočtu je takový jaký je, za to snad mohou lékaři??? -Nebo ti, kteří seděli ve všech dosavadních vládách a tiše rozkrádali a nechávali rozkrádat tento stát ??? Co ony arbitráže s nutností klopit stamiliony, co různé "kauzy" které se nikdy nedošetřily - díky komu?? (díky lékařům?) Ano páni politici nás mají za stádo a taky s námi podle toho jednají.. -Že by si snad sami " utrhli od úst" či "utáhli opasky" .. to jaksi v parlamentu pořád nemůže projít (že by zase doktoři??)... ryba vždycky smrdí od hlavy.. (praví přísloví)

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné