Přejít na obsah

Klaus podepsal zákon omezující doplatky za léky

zpět
15.3.2011
václav klaus
zvětšitváclav klausZdroj: www.hrad.cz

václav klaus | Zdroj: www.hrad.cz

 

Prezident Václav Klaus v pondělí podepsal zákon, který má vrátit doplatky za léky na loňskou úroveň. O prezidentově rozhodnutí informoval ČTK mluvčí hradu Radim Ochvat.

„Zákon ve svých důsledcích pozitivně ovlivní rozpočty zdravotních pojišťoven a systém veřejného zdravotního pojištění,“ uvedl.

Maximální ceny třetiny léčiv se díky normě podle dřívějších zpráv sníží od jara o sedm procent, stejně jako úhrady od zdravotních pojišťoven. Doplatky za tyto léky se tím vrátí na úroveň loňského roku.

Snížení má platit rok a týká se léků, u kterých Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) nestihl provést revizi úhrad ze zdravotního pojištění.

Stejné opatření platilo už loni v rámci takzvaného Janotova úsporného balíčku s cílem ušetřit náklady zdravotních pojišťoven. Vládě se ale nepodařilo prodloužit toto opatření tak, aby platilo už od začátku letošního roku.

Prezident dnes také podepsal novelu, která má usnadnit znečišťovatelům životního prostředí hlášení do integrovaného registru. Firmy a lidé, kteří musí v souvislosti se svojí činností hlásit úřadům znečištění životního prostředí, to budou moct dělat elektronicky, například prostřednictvím datových schránek.


Klíčová slova

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Klaus podepsal zákon omezující doplatky za léky

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Klaus podepsal zákon omezující doplatky za léky

Komentáře

dalších 6 komentářů
exulant Článek je matoucí,  | 25. 03. 2011 17:44

Pane Honzo, jste opravdu škodlivý člověk.

Emigrant III Článek je matoucí,  | 16. 03. 2011 00:19

Nechoď, Honzo, s pány na led ...

Honza Článek je matoucí,  | 15. 03. 2011 17:30

ale Vás pane Kubku je v komoře škoda, už byste dávno měl svá moudra hlásat v parlamentu za ČSSD a konečně tam zjednat nápravu. Pan Rath to sám nestačí. A nevěřte také všemu, co Vám říká pan Gráf.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné