Klaus v Hradci otevřel JIP na neurologii

Poslední den svého pobytu v Královéhradeckém kraji zahájil ve středu prezident ČR Václav Klaus na Neurologické klinice Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Slavnostně tam uvedl do provozu nově dovybavenou jednotku intenzivní péče…

Ředitel nemocnice Leoš Heger v uvítacím projevu Klause ujistil, že nemocnice ve složité situaci, v níž se nachází české zdravotnictví, nečeká jen pomoc od státu, ale hledá i způsoby, jak si k potřebným investicím pomoci jinak. Právě nákup nových monitorů pro JIP neurologické kliniky v ceně 2,5 miliónu korun zafinancovaly napůl Královéhradecký kraj a magistrát krajského města za svých fondů.

„Myslím, že jsme právě našli vhodného člověka pro funkci ministra zdravotnictví,“ komentoval Hegerovo vyjádření prezident.

Po symbolickém přestřižení pásky si Klaus prohlédl zařízení JIP, která má pro pacienty po mozkových příhodách připraveno pět akutních lůžek. Obrovský zájem měly sestřičky na oddělení o podpisy jak prezidenta, tak i jeho paní Lívie.

Jednotka intenzivní péče neurologické kliniky slouží pro pacienty po velmi těžkém poškození mozku, kteří musí být na podpoře dýchání a řady dalších životních funkcí.

Nově monitory podle Hegerových slov usnadní péči personálu, který se o pacienty stará, a také sníží procento neúspěšné léčby.

„My jsme státní instituce, žijící z pojistného a nějakých dotací od státu. O to více si vážíme vstřícnosti kraje a města, které mají jinak svých starostí dost, že nás v tomto případě upřednostnily a své zdroje nám poskytly,“ řekl Heger. Prezident Klaus poté odjel na návštěvu Nového Bydžova, Jičína a Vrchlabí.

Jiří Bednář, Právo

Ohodnoťte tento článek!