Přejít na obsah

Klaus: Výhrůžkám lékařů není možné dále ustupovat

zpět
9.2.2011
václav klaus
zvětšitváclav klausZdroj: www.hrad.cz

václav klaus | Zdroj: www.hrad.cz

 

Prezident Václav Klaus podpořil postoj ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09) při jednání s nespokojenými lékaři. Jejich výhrůžkám nelze podle prezidenta dále ustupovat. Klaus naopak ocenil zdravotníky, kteří se k protestu nepřidali.

„Já velmi podporuji ministra zdravotnictví. Hovořil jsem s ním telefonicky včera (v pondělí) delší dobu a myslím, že dále ustupovat není možné. Prostě občané České republiky si to nepřejí,“ řekl Klaus novinářům na Pražském hradě po setkání s makedonským prezidentem.

Proti těmto slovům se ohradil prezident České lékařské komory Milan Kubek. V České televizi večer vyzval občany, aby se ke svým lékařům chovali slušně a aby je neuráželi. „Nikdy nevíte, kdy nás budete potřebovat. Nezlobte se, pan prezident Klaus vám v nouzi nepomůže,“ řekl Kubek a lékaře přirovnal k chartistům. „Od členů Charty 77 snad žádná skupina občanů nebyla vystavena takové dehonestační kampani jako v současnosti lékaři,“ uvedl v ČT.

Podle prezidenta je třeba ocenit lékaře, kteří „normálně dále pracují a ničím nevyhrožují“. Za postoj k problémům ve zdravotnictví poděkoval zdravotním sestrám.

Situací v krajích postižených hromadnými výpověďmi nemocničních lékařů se dnes odpoledne zabývala Bezpečnostní rada státu spolu s hejtmany a ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem. Společně začali chystat krizový scénář pro zdravotnictví, pokud by doktoři své výpovědi nestáhli a z práce ke konci února odešli.

Do zajištění péče o pacienty by se po případném odchodu nemocničních lékařů mohla zapojit i armáda. Hejtmani soudí, že vláda by se měla s lékaři dohodnou. Doktory nicméně vyzvali, aby změnili formu protestu.

Klaus už dříve kritizoval přístup nespokojených lékařů a postavil se za Hegera. Jednání bezpečnostní rady se z pracovních důvodů neúčastnil.


Autoři

ČTK

Související články

7.1. Presidentova nostalgie po starých časech Presidentova nostalgie po starých časech
8 příspěvků
6.1. České zdravotnictví: 20 let bezradnosti České zdravotnictví: 20 let bezradnosti
17 příspěvků
3.1. Prezident odsoudil lékaře: je to nepřijatelné vydírání Prezident odsoudil lékaře: je to nepřijatelné vydírání
157 příspěvků
16.12. Odpočítávání Odpočítávání
7 příspěvků
12.11. Na odchod myslí 4000 lékařů Na odchod myslí 4000 lékařů
10 příspěvků

Komentovat článek: Klaus: Výhrůžkám lékařů není možné dále…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Klaus: Výhrůžkám lékařů není možné dále…

Komentáře

dalších 33 komentářů
Brmbrk Zrušme povinné členství v ČLK  | 10. 02. 2011 12:03

Kubkova lékařská komora se hezky zprofanovala. Místo aby dbala o lékařskou etiku a správné léčebné postupy, vydírá od dob Ratha po Kubka české lékaře povinným členstvím a tak pohodlně hraje roli druhých odborů. To asi není ta uzákoněná tripartita, spíš nějaký kartel, či co nekalého. Zvolení vední ČLK je causa sama pro sebe. A už vůbec to není Charta 77, jejíž lidi měli před víc než třiceti lety odvahu doopravdy, v tehdejším totalitním režimu. Kdo tehdy chtěl odejít, nemohl. Dnes dráty na hranici nejsou, každý ( i vyděrač z kartelu LOK /ČLK )může kam chce jít, nebo si plácat co chce, i o prezidentovi, on to nějak unese. Je pár věcí, co by lidi měli vědět.Čím větší bude výplata lékaře, tím větší bude též jeho povinný příspěvek komoře s povinným členstvím. Tedy- tím větší se vytvoří operační prostor lidem jako je Kubek a jeho odborářům vedeným loutkou Engelem. Tito lidé mají tak v ruce vlastně pracovní povolení pro lékaře v podobě onoho povinného členství, bez něj si ľékař nezaléčí.Kromě lékařů vydírajících je tu i skupina lékařů vydíraných, je mnohem větší, než rebelující. Někteří dokonce patří do obou skupin z donucení k povinnému členství. Pokud tedy kdokoliv uvěří Kubkovi, jeho problém, já vyděračům nevěřím ze zásady, dokud poviné členství v komoře nebude zrušeno.

dogous někdo je v 1. linii a někdo v týlu  | 10. 02. 2011 10:31

Klausovi se to říká, když si nechává léčit u Ludvíka, ale co ti chudáci staří a nemocní, až lékaři odejdou

člověk léčený Lekce z tržního hospodářství  | 9. 02. 2011 21:33

Uvidíme kdo 1.3.2011 bude pro léčbu pacientům něco nabízet.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné