Přejít na obsah

Klimovičová podává žalobu na firmu Pfizer

zpět
1.12.2005

"Byl se mnou veden obchodní rozhovor jednoznačně se záměrem připravit materiál, který má být v pozdější době použit proti mé osobě, a zřejmě i proti osobě doktora Ratha," prohlásila ve středu Klimovičová. Dodala, že podává žalobu proti firmě Pfizer, v jejichž prostorách bylo umožněno natočení takového materiálu skrytou kamerou...

Vydavatelka časopisu České lékařské komory Eva Klimovičová, která je podezřelá z přijímání úplatku od farmaceutické společnosti Pfizer, podává na tuto společnost žalobu.

„Byl se mnou veden obchodní rozhovor jednoznačně se záměrem připravit materiál, který má být v pozdější době použit proti mé osobě, a zřejmě i proti osobě doktora Ratha,“ prohlásila ve středu Klimovičová. Dodala, že podává žalobu proti firmě Pfizer, v jejichž prostorách bylo umožněno natočení takového materiálu skrytou kamerou.

Jak jsme již informovali, Klimovičová vydává časopis České lékařské komory a měla pod slibem sjednání schůzky s tehdejším prezidentem komory a dnešním ministrem zdravotnictví Davidem Rathem požadoval úplatek ve výši několika miliónů korun ve formě inzerce farmaceutické společnosti do komorového časopisu.

Firma Pfizer se k žalobě Klimovičové dosud nevyjádřila. Vydala ale prohlášení, že provádí vnitřní šetření týkající se možné účasti některého zástupce firmy Pfizer na tomto případu.

„Jsme připraveni plně spolupracovat s českými úřady na objasnění všech sporných bodů souvisejícících s touto situací,“ píše se v prohlášení společnosti Pfizer. Ministr Rath se od Klimovičové distancoval.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Klimovičová podává žalobu na firmu Pfizer

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné