Klimovičová podává žalobu na firmu Pfizer

„Byl se mnou veden obchodní rozhovor jednoznačně se záměrem připravit materiál, který má být v pozdější době použit proti mé osobě, a zřejmě i proti osobě doktora Ratha,“ prohlásila ve středu Klimovičová. Dodala, že podává žalobu proti firmě Pfizer, v jejichž prostorách bylo umožněno natočení takového materiálu skrytou kamerou…

Vydavatelka časopisu České lékařské komory Eva Klimovičová, která je podezřelá z přijímání úplatku od farmaceutické společnosti Pfizer, podává na tuto společnost žalobu.

„Byl se mnou veden obchodní rozhovor jednoznačně se záměrem připravit materiál, který má být v pozdější době použit proti mé osobě, a zřejmě i proti osobě doktora Ratha,“ prohlásila ve středu Klimovičová. Dodala, že podává žalobu proti firmě Pfizer, v jejichž prostorách bylo umožněno natočení takového materiálu skrytou kamerou.

Jak jsme již informovali, Klimovičová vydává časopis České lékařské komory a měla pod slibem sjednání schůzky s tehdejším prezidentem komory a dnešním ministrem zdravotnictví Davidem Rathem požadoval úplatek ve výši několika miliónů korun ve formě inzerce farmaceutické společnosti do komorového časopisu.

Firma Pfizer se k žalobě Klimovičové dosud nevyjádřila. Vydala ale prohlášení, že provádí vnitřní šetření týkající se možné účasti některého zástupce firmy Pfizer na tomto případu.

„Jsme připraveni plně spolupracovat s českými úřady na objasnění všech sporných bodů souvisejícících s touto situací,“ píše se v prohlášení společnosti Pfizer. Ministr Rath se od Klimovičové distancoval.

Právo

Klimovičová podává žalobu na firmu Pfizer
Ohodnoťte tento článek!