Klinika Mayo se zatím odkládá

Titulní obrázek

Na současné politické nejasno doplácí i projekt Mezinárodního centra klinického výzkumu – ICRC. Projekt, který je postaven na spolupráci s americkou klinikou Mayo, měl začít nabývat reálných obrysů čtyřiadvacátého října. Slavnostní zahájení stavby tří budov centra v areálu Fakultní nemocnice u svaté Anny se ale odkládá…

Brno –

“ Musíme počkat, zda bude, nebo nebude schválen státní rozpočet na příští rok. Zatím nemáme peníze. Nemohu si dovolit udělat v nemocnici díru, okolo které budeme několik let jen chodit,“ komentoval současný stav ředitel nemocnice Roman Kraus.

Přestože si Brno od špičkového medicínského a vědeckého centra hodně slibuje, Kraus nechce začít stavět ani přesto, že prvních padesát milionů z letošního rozpočtu dorazí v listopadu. “ Projekt žije, podporuje ho ministr zdravotnictví Julínek a má podporu širokého politického spektra. Nemám ale jasnou návaznost na peníze, potvrzené v letošním rozpočtu,“ vysvětlil Kraus.

Vedoucí projektu a ředitel ICRC Tomáš Kára se z amerického Rochesteru vrátí koncem týdne. Společně s dalšími lékaři z Brna se zapojil do výzkumů na klinice Mayo. V Americe ovšem o problémech ICRC spojených s politickou situací v České republice nemají zatím tušení.

Brněnský deník

Klinika Mayo se zatím odkládá
Ohodnoťte tento článek!