Přejít na obsah

Klouby a šlachy léčí novou metodou

zpět
13.11.2010
kyčelní kloub
zvětšitkyčelní kloubZdroj: www.vale-healthcare.com

kyčelní kloub | Zdroj: www.vale-healthcare.com

 

Novou metodou začalo v těchto dnech léčit pacienty s nemocnými klouby rehabilitační oddělení nemocnice v Přerově, která je členem skupiny Agel.

Takzvané kinesiotejpování, jak se metoda nazývá, spočívá v nalepování speciálních pružných pásek na pokožku za účelem zmírnění bolesti v oblasti pohybového aparátu.

„Slouží zejména pro ošetření páteře a kloubů, k jejich stabilizaci nebo také k odlehčení postižených kloubů, ať již artrózou, nebo úrazem,“ řekla Právu mluvčí Agelu Hana Szotkowská. Svou nezastupitelnou roli má kinesiotejping ve sportovní medicíně. Stále častěji se však užívá také v léčbě bolestivých stavů pohybového aparátu v rámci rehabilitace.

„Základním materiálem pro kinesiotejpování je pružná nalepovací páska na bázi bavlny, hypoalergenní, propustná pro vlhkost a vzduch. Metoda je obdobou klasického tejpování, které je známé především sportovcům, neomezuje však rozsah pohybu kloubů a umožňuje pacientovi komfort,“ uvedla primářka rehabilitačního oddělení přerovské nemocnice Jana Řezáčová:

Tejpování má své kořeny v Japonsku, zakladatelem je lékař a chiropraktik Kenso Kase. „Celý proces kinesiotejpování je poměrně jednoduchý a účinný, ale může ho provádět jen dostatečně kvalifikovaná a zaškolená osoba, fyzioterapeut nebo lékař. K samotné praxi je nutné absolvovat školení s mezinárodním certifikátem,“ poznamenala primářka. Páska vydrží na těle zhruba jeden týden.


Klíčová slova

Autoři

Vlasta Hradilová, Právo

Komentovat článek: Klouby a šlachy léčí novou metodou

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Klouby a šlachy léčí novou metodou

Komentáře

1 komentář
kavon školitelky - dobrý kšeft  | 14. 11. 2010 23:50

K samotné praxi léčení nebo tréninku podle konceptu tejpování jsou nezbytné pouze dostatečné znalosti fyziologie pohybového aparátu a jeho řízení. Akreditace školitelů je ale nezajišťuje. V Evropě bylo již před 10-15 lety napočítáno téměř 200 metodik léčení pohybového aparátu s různými bizarnými představami o jejich působení. Nyní určitě přibylo 50 asijských metodik které "smí školit jediné certifikované " školitelky za tučný obolus, většinou hlásající nesmysly o akupunktuře a joge.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné