Přejít na obsah

Koalice si rozdělila ministerstva - zdravotnictví dostane Leoš Heger

zpět
30.6.2010
ministerstvo zdravotnictví, MZ ČR
zvětšitministerstvo zdravotnictví, MZ ČRZdroj: wikimedia.org

ministerstvo zdravotnictví, MZ ČR | Zdroj: wikimedia.org

 

Lídři budoucí vládní koalice se na více než sedmihodinovém jednání dohodli na složení společného kabinetu. První místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek zamíří na ministerstvo financí, ministerstvo zdravotnictví povede Leoš Heger. Věci veřejné nakonec prosadily, že jejich šéf Radek John obsadí ministerstvo vnitra.

Jednání lídrů koalice o vládních postech se řádně protáhlo. Začalo v úterý po půl šesté a skončilo ve středu v jednu hodinu ráno. O dohodě informoval premiér a předseda ODS Petr Nečas na tiskové konferenci ve Sněmovně. A kdo tedy ve vládě ODS, TOP 09 a VV zasedne?

ODS vyšle Vondru na obranu, na ministerstvo spravedlnosti Jiřího Pospíšila, na ministerstvo životního prostředí Pavla Drobila, na ministerstvo zemědělství Ivana Fuksu a na ministerstvo průmyslu a obchodu Martina Kocourka.

TOP 09 vyšle do čela resortu zahraničí svého šéfa Karla Schwarzenberga, na finance Kalouska, na ministerstvo práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka, ministerstvo zdravotnictví povede Leoš Heger a do čela rezortu kultury vyšle TOP 09 Jiřího Bessera.

Bárta jde na dopravu

VV obsadí svým šéfem Johnem post ministra vnitra, na ministerstvo školství zamíří Josef Dobeš, na ministerstvo pro místní rozvoj Kamil Jankovský a do čela rezortu dopravy Vít Bárta.

Dohoda podle Nečase obsahuje ustanovení, že některá rozhodnutí ministra financí budou podléhat spolupodpisu premiéra.

Na ministerstvu financí také zasedne náměstek za ODS. Stejně tak občanský demokrat obsadí post náměstka ministra vnitra pro bezpečnostní úsek.

Vyjednavači uzavřeli kapitolu práva a korupce

Vyjednavači stran budoucí vládní koalice ještě před debatou o personálním obsazení ministerstev uzavřeli programovou kapitolu práva a korupce. „Nebylo to jednoduché, ale věcně jsme skutečně našli maximální průnik programových priorit. V této oblasti to považuji za mimořádný úspěch, který pramení z velké odpovědnosti všech stran jednajících o koalici,“ uvedl Zajíček.

Strany si v kapitole stanovily celkem 80 bodů, z nichž už do pondělí většinu projednaly a shodly se na nich. Straničtí lídři se v pondělí ještě neshodli na v otázce přímé volby starostů, reorganizaci cizinecké policie a změnách služebního zákona.


Klíčová slova

Autoři

Novinky.cz

Související články

8.6. Experti řešili zdravotnictví, nesmí se zadlužit, shodli se Experti řešili zdravotnictví, nesmí se zadlužit, shodli se
40 příspěvků

Komentovat článek: Koalice si rozdělila ministerstva -…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Koalice si rozdělila ministerstva -…

Komentáře

dalších 19 komentářů
Dr.Bouzek Mistrný tah Velkého Šéfa Kalouska  | 30. 06. 2010 21:39

Jistě znáte film s Belmondem "Velký šéf", kde vrchní zločinec je tak inteligentní, že má natolik těžkou hlavu, že mu padá k jedné straně. Koukám se na Kalouska, jestli mu taky nepadá hlava k jedné straně, protože to je mistrný hráč. Volba Leoše Hegera na post ministra zdravotnictví byl Kalouskův majstrštyk. Lékaři jsou už hodně naštvaní. Zvolit na funkci ministra zdravotnictví Julínka, Juráskovou, Šnajdra, Filipiovou či Vostrého by vyhrotilo situaci. Ale superpravičák Heger je člověk, který skvělým způsobem vedl velikou fakultní nemocnici a když skončil, odešel dobrovolně na místo řadového rentgenologa. Nikde v ničem nejel. To je člověk, který má morální právo říci svým kolegům:"Vím, že jste na tom špatně, přidáme vám, ale teď to nejde. Co na tom, že to šlo učitelům. Lékařům se prostě teď nemůže přidat". Lékaři už čekají dvacet let a už nechtějí bát za otloukánky. Zase budou přemluveni, aby poslušně čekali a dřeli? Uvidíme, zda je Heger uchlácholí. Heger je silný kalibr.

MSDF ja taky  | 30. 06. 2010 17:37

podle me nastane run pacosu na fakultky, podelani PhDaci budou zdola drceni zeleznou pesti delneho lidu a shora bicovani cvachovci at prokazou zajem o obor :-) Takovy kvalitni cvachovec dokaze podat vykon jako kapo v koncentraku... jo, pekne se to sleduje zpoza dratu...

pace moc se na to tesim  | 30. 06. 2010 16:55

zpoza kopcu se to bude dobre pozorovat, zvlast cvachovce a jejich verne nohsledy, komupak to ted budou na hrbet nakladat...ostatne i kdyby se ted pridalo, pujde setrvacnosti kvalita pece jeste par let dolu a hnev plebsu by byl silnejsi, i takhle se novinarske hetery o nej staraji svedomite. No lenost a pohodlnost se ne vzdy vyplaci, to ted zbylí dochtori zazijí na vlastní haut..

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné