Přejít na obsah

Koalice soukromých lékařů vyhlašuje, že její postoj k projektu IZIP se od ledna 2011 nijak nezměnil.

zpět
24.10.2011
stetoskop, klávesnice, počítač
zvětšitstetoskop, klávesnice, počítačZdroj: sensingarchitecture.com

stetoskop, klávesnice, počítač | Zdroj: sensingarchitecture.com

 

Koalice soukromých lékařů vnímá kritiku projektu IZIP nejen z řad členů organizací, které sdružuje. Z řady důvodů ji považuje za oprávněnou a vyslovuje proto nedůvěru k takovéto aktivitě eHealth, kterou vnímá spíše jako aktivitu soukromé společnosti, než jako ucelený národní program státem garantovaný, který by zajistil dostatečnou ochranu osobních dat před zneužitím soukromými subjekty.

Projekt IZIP ve stávající podobě proto organizace sdružené v Koalici soukromých lékařů nepodporují, neboť ho v současné podobě nepovažují za přínos pro pacienty ani pro lékaře.

Proto Koalice soukromých lékařů nedoporučuje, aby byly za IZIP v současné podobě utráceny prostředky z veřejného zdravotního pojištění, neboť stávající podobu vnímá jako nadstandardní službu, která by měla mít jiný způsob hrazení s výrazným podílem na straně pacienta.

Elektronizaci zdravotnictví ve smysluplné podobě považujeme za perspektivní a rádi se zúčastníme diskuse o její realizaci.

Za Koalici soukromých lékařů:

MUDr. Zorjan Jojko, předseda Sdružení ambulantních specialistů ČR, mluvčí Koalice
MUDr. Pavel Chrz, prezident České stomatologické komory
MUDr. Václav Šmatlák, předseda Sdružení praktických lékařů ČR
MUDr. Milan Kudyn, místopředseda Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost ČR MUDr. Vladimír Dvořák, předseda Sdružení soukromých gynekologů ČR


Autoři

Koalice soukromých lékařů, www.Zdravi.Euro.cz

Komentovat článek: Koalice soukromých lékařů vyhlašuje, že její…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Koalice soukromých lékařů vyhlašuje, že její…

Komentáře

další 2 komentáře
občan lékař Tunelizip je forma tunelu!  | 1. 02. 2012 10:06

Kdo má z těch tlachalů modrých a z VZP včetně Horáka vůz, do kterýcho cpe 10 let každý rok na provoz a údržbu polovinu jeho nové ceny !!!!!!!!!!!!?????????? Takže není o čem diskutovat - koupit auto za 200 000 Kč a 10 let rok co rok na provoz dávat 100 000 Kč to snad žádný z těch lhářů a podvodníků nedělá. To je moc i na Pat a Mata!!! Třeba modý Bendl a jeho Porsche za 1,5 mil ho stojí ročně 750 000 _, co ředitel IZIpu ,co pan Horák, co pan Cabrnoch a další z dob paní Musílkové, ta má též takový vůz? NC!!!! Jako klient od takové ZP okamžitě odcházím,. I když účetnictví IZIPu je čisté jako lilie!!!!! OL

BOB IZIP je tunel!  | 26. 10. 2011 09:08

Svými aktivitami to nyní dokázali odeesáci Cabrnoch a Ouzký! IZIP je nepřehledný a nepoužitelný! IZIP je rozhazování peněz na naše zdraví, které s naším zdravím nesouvisejí! To, co IZIP dokáže za miliardy korun, dělali praktičtí lékaři dříve zcela zdarma! Potenciální potřeba informací se týká 1-2% pacientů a z nich se to reálně týká opět jen minimálního zlomku. Proto mám obavu, že IZIP má sloužit kontrole, ev. potencionálnímu "znárodnění" soukromých praxí lékařů.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné