Kojenecký ústav se asi pokusí najít odloženému novorozenci rodiče

V případě, že se do měsíce nepřihlásí matka odloženého dítěte, které našli v úterý zdravotníci v olomoucké poliklinice, kojenecký ústav se mu zřejmě pokusí najít adoptivní rodiče. Chlapec zatím nemá jméno…

OLOMOUC – V případě, že se do měsíce nepřihlásí matka odloženého dítěte, které našli v úterý zdravotníci v olomoucké poliklinice, kojenecký ústav se mu zřejmě pokusí najít adoptivní rodiče. Včera to řekla ředitelka ústavu Helena Součková.

Devítidenního chlapce nalezla lékařka na chodbě olomoucké polikliniky SPEA. Novorozeně leželo na přebalovacím pultě s lístečkem, na němž bylo datum narození. Podle lékařů bylo dítě v dobrém zdravotním stavu. Zdravotníci jej ale pro jistotu odvezli na dětské oddělení nemocnice, kde se podrobilo vyšetření.

„Je naprosto zdráv, proto byl dnes převezen k nám. Pokud se matka nepřihlásí do konce šestinedělí od porodu, do kdy může mít žena takzvanou laktační psychózu, což je poporodní šok, poskytneme jej k adopci,“ uvedla včera Součková.

Chlapec zatím nemá jméno. Pracovnice ústavu mu ale říkají Adame. Začali jej tak nazývat sestry v nemocnici, a proto jsme u toho zůstali, uvedla ředitelka ústavu. „O oficiálním jménu však rozhodne soud,“ doplnila.

Součková řekla, že za deset let svého působení v zařízení se s odložením dítěte nesetkala. Za ojedinělý případ označila nalezení chlapce i mluvčí olomoucké policie Jitka Dolejšová. Doplnila, že vyšetřovatelé po matce novorozence stále pátrají.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!