Přejít na obsah

Kolínská nemocnice shání zaměstnance do zařízení v Kutné Hoře

zpět
18.12.2009
lékař
zvětšitlékařZdroj: www.carlosbritto.com

lékař | Zdroj: www.carlosbritto.com

 

Oblastní nemocnice Kolín ve čtvrtek otevřela náborovou kancelář pro zájemce o práci v městské nemocnici v Kutné Hoře, kterou bude od ledna provozovat. Potřebuje k tomu rozšířit registraci ke zdravotnickým činnostem.

K žádosti o ni je ale třeba doložit to, že má dostatek personálu. Ne všichni zaměstnanci kutnohorské nemocnice ale chtějí do kolínské přestoupit, zjistila ČTK.

Ředitel kolínské nemocnice Petr Chudomel zaslal zaměstnancům kutnohorského zdravotnického zařízení dopis, v němž je vyzval k tomu, aby se co nejdříve přihlásili v náborové kanceláři.

Bude otevřena ještě v pátek a v sobotu od 09:00 do 15:00. Dopis ČTK zaslali zástupci odborů kutnohorské nemocnice. Stanovisko ředitele kolínské nemocnice ČTK nesehnala.

Pokud se nepodaří zajistit dostatečný počet zaměstnanců z kutnohorské nemocnice, pomohou její chod zajistit jejich kolegové z Kolína, případně jiní zájemci. Pro zaměstnance, kteří předloží své žádosti o přijetí do pracovního poměru do soboty 19. prosince, platí v plném rozsahu dříve učiněné přísliby, píše se v dopise. Znamená to mimo jiné, že jim kolínská nemocnice nabídne nové pracovní smlouvy, ale nebude trvat na tříměsíční zkušební době.

Zřizovatelem Oblastní nemocnice Kolín je Středočeský kraj, který převezme kutnohorskou nemocnici z rozhodnutí městského zastupitelstva. Tento týden už byly schváleny smlouvy o převodu majetku mezi městem a krajem.

Martin Suchánek, jednatel městské obchodní společnosti Nemocnice Kutná Hora, která toto zařízení provozuje, ČTK řekl, že se nyní musí převod dokončit administrativně. Provoz nemocnice to ale nenaruší. „Celý proces musí proběhnout tak, aby pacienti nepoznali nic, maximálně se jim vymění lékař nebo sestřička u lůžka, ale jinak by se jich to vůbec nemělo dotknout,“ dodal.

Kutnohorská nemocnice má podle něj nyní 270 až 300 zaměstnanců. Kolik z nich chce přejít pod kolínské vedení, ale Suchánek neví. „Je to na rozhodnutí každého jednotlivého zaměstnance, jestli se rozhodne ukončit pracovní poměr nebo zůstat,“ dodal. Odchod podle něj oznámil jen primář interny. U ostatních bude záležet na konkrétních nabídkách, uvedl.

Převod nemocnice na Středočeský kraj schválili kutnohorští zastupitelé v červnu. Ukončili tak několikaměsíční diskusi o osudu zdravotnického zařízení, které se dostalo do kritické ekonomické a personální situace.

Podle starosty stál městskou pokladnu provoz nemocnice od roku 2000 už kolem 250 milionů korun. Jen letos jí musí město dát 40 milionů korun; vzalo si kvůli tomu úvěr 30 milionů korun.

Kutnohorskou nemocnici do začátku března provozovala společnost Medistyl-Pharma, která měla také zájem o její koupi. Na začátku roku ale městu nabídl Středočeský kraj, že zdravotnické zařízení převezme. Medistyl-Pharma se kvůli tomu začala obávat o další podnikání v Kutné Hoře a nemocnici městu vrátila.


Autoři

ČTK

Komentovat článek: Kolínská nemocnice shání zaměstnance do…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Kolínská nemocnice shání zaměstnance do…

Komentáře

další 4 komentáře
challenger Dámy a pánové, neskačte jim na špek!!  | 20. 12. 2009 08:07

Žádná náborová kancelář. To, co budou chtít defraudanti udělat je, že převedou pracovní poměr pod nového provozovatele tak, jak je a připraví Vás o vaše právoplatné nároky. Především: ruší-li se zaměstnavatel nebo jeho část, máte nárok na 2-měsíční výpovědní dobu + další 3 měsíce odstupné, tedy celkem na 5 platů, které se vypočítají z průměrné mzdy za poslední 3 měsíce včetně přesčasů. Pokud stávající nový zaměstnavatel bude fungovat od Nového roku, nemáte vůči němu naprosto žádnou povinnost. Pokud starý zaměstnavatel ukončí činnost a nedá vám výpověď, pak je to překážka v práci na straně zaměstnavatele a musí vám platit i když nepřijdete do práce (nemáte kam, protože místo výkonu práce dedikované v prac. smlouvě už okupuje někdo jiný). Toto lze snadno vymoci i u naší justiční mafie - samozřejmě má-li firma, která vás zaměstnávala, dostatek finančních prostředků. Rozhodně se nenechte vmanipulovat do nějakého nepředloženého jednání. Soudruh ředitel je s nějvětší pravděpodobností ANANAS, který špitál tuneluje a proto je třeba se k němu přestat chovat servilně. Je ve stejné pozici jako autobazarní ANANAS: on to auto, co má utočený tachometr, je po několika bouračkách a má několik skrytých technických i právních vad, musí prodat, aby si udržel sociální jistoty. Vy ho nemusíte koupit. On potřebuje Vás, ne Vy jeho. Tak ho nechte, ať hezky přijde on za Vámi a slušně poprosí - to bude základ úrovně Vaší budoucí komunikace, pokud už chcete svůj život dožít jako mizerně placený špitální vohnout. Rozhodně se nenechte zlomit tím, že "nebude trvat na tříměsíční výpovědní lhůtě" - to ať si klidně trvá, když si myslí, že za tu almužnu sežene někoho lepšího. To je jen jeho výraz drzé arogance, který z článku čiší na 100 honů. Nebuďte sráči a ukažte mu, že takhle ne. Pokud takto žít nechcete, vězte, že pokud se špitálu nepodaří zajistit činnost, zbude po něm administrativně na pojišťovně spousta volných úvazků na soukromé ambulance. Ty si můžete zajistit a soudruh ředitel ať parazituje na někom jiném. Proto silně doporučuji zahájit výběrové řízení na péči místo sodruha ředitele a ty úvazky si prostě převést pod sebe.

Paletschek Je řešení  | 19. 12. 2009 11:32

rekvalifikační kurzy. Z popeláře doktorem za půl roku.

Dr. R. Jelínek Neznám Kolínskou NsP  | 18. 12. 2009 20:32

nicméně mám pocit, že takových inzerátů bude přibývat. Akorát se budou jejich autoři budou divit, proč jim tam nikdo nebude chtít za 20 tisích hrubého nastoupit. Pak budou chvíli psát do Blesku, že ani za tak krásné prachy nechce doktor pracovat, kolik nezaměstnaných by na tu nabídku rádo slyšelo...Nicméně radní splní další 4-leté volební období a obviní opoziční stranu, že za to může a šaškárna jede dál

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné