Komora: Julínek nám dluží pět tisíc korun

Titulní obrázek

Už tak dost napjaté vztahy mezi Českou lékařskou komorou a ministrem zdravotnictví Tomášem Julínkem dál houstnou. Lékařská komora teď obvinila Julínka, který z ní před měsícem vystoupil, že jí dluží za roky 2006 až 2008 na členských příspěvcích dohromady pět tisíc korun…

„Podle údajů centrální kanceláře i okresního sdružení Brno-venkov má doktor Julínek za rok 2006 neuhrazený členský příspěvek ve výši 1540 korun, za rok 2007 nezaplatil příspěvek ve výši 1690 korun a stejnou částku neuhradil ve stanovené lhůtě ani za rok 2008,“ říká prezident lékařské komory Milan Kubek.

Porušujete zákon

Podle Kubka český ministr zdravotnictví svým „neplatičstvím“ jednoznačně porušil zákon, který nařizuje všem členům komory povinně členské příspěvky do 1. března každého roku zaplatit.

I v případě, že by se třeba ukázalo, že Julínkovy zaplacené poplatky za rok 2006 a 2007 jen zapomněli pracovníci komory zapsat do počítače, je jasné, že Julínek včas nezaplatil za rok 2008. „Julínek tím porušuje zákon. A to by jako ministr vlády rozhodně neměl,“ myslí si Kubek.

Julínek ale jakékoli porušování zákona odmítá. „Pan ministr se jako ten, kdo porušuje zákon, rozhodně necítí,“ říká Julínkův mluvčí Tomáš Cikrt.

Na to, jestli Julínek opravdu komoře dluží pět tisíc, ale jeho mluvčí jednoznačnou odpověď neměl. „Komora se s ministrem jistě dohodne, co je splaceno a co není. Pan ministr rozhodně nemíní komoře dlužit ani korunu,“ odpovídá Cikrt.

Celá věc je pikantní v tom, že Julínek při svém odchodu z lékařské komory požádal, aby mu komora 1690 korun za rok 2008 odpustila. O odpouštění poplatků rozhoduje Julínkovo okresní sdružení Brno-venkov.

Tamní vedení se ale o Julínkových dluzích vůbec nemíní bavit. „Nemám na vás čas. Na shledanou,“ řekl HN předseda sdružení Brno-venkov Josef Fiala a zavěsil telefon.

Prezident Kubek nechápe, jak je možné, že okresní sdružení Brno-venkov Julínkův dluh už dávno nevymáhá. „Je to určitý druh lajdáctví. Protože pokud opravdu doktor Julínek neplatil členské příspěvky, tak to není nic jiného než okrádání ostatních lékařů,“ zlobí se šéf komory.

Celý článek si můžete přečíst na serveru Hospodářských novin iHNED.cz nebo ZDE.

Petr Vašek, iHNED.cz

Komora: Julínek nám dluží pět tisíc korun
Ohodnoťte tento článek!