Přejít na obsah

Koncepce neruší žádné nemocniční oddělení

zpět
17.8.2010
Václav Larva
zvětšitVáclav LarvaZdroj: www.mmkv.cz

Václav Larva | Zdroj: www.mmkv.cz

 

Koncepce další existence Karlovarské krajské nemocnice (KKN), řadu týdnů připravovaná, nepředpokládá rušení žádného ze stávajících oddělení či oborů nemocnic v Karlových Varech, Sokolově a v Chebu.

„Některé obory ovšem čeká útlum a jiné mají být v jednotlivých nemocnicích rozšiřovány,“ uvedl karlovarský krajský radní Václav Larva (ČSSD) ke koncepci. „Rozhodně ale koncepce nepočítá se zavíráním žádného ze stávajících oborů v některé z nemocnic,“ podotkl Larva.

První verzi koncepce nový generální ředitel KKN Zdeněk Horák už odevzdal vedení kraje na konci července. Představenstvo krajské nemocnice mu ji ale vrátilo k dopracování. „Chyběla v ní čísla. Tedy ekonomické vyjádření efektů koncepčních změn,“ vysvětloval Larva, podle kterého doplněná verze koncepce má být projednána představenstvem KKN na začátku září.

Už nyní je ale zřejmé, že například v karlovarské nemocnici se má podle koncepce nadále rozvíjet kardio -vaskulární program. „Nejedná se pouze o kardiologické oddělení, ale také o cévní záležitosti,“ podotkl krajský radní, podle kterého sokolovská nemocnice dostane prostor pro rozvoj očního oddělení a ortopedie. „V Chebu se počítá s rozšířením onkologie,“ dodal Larva.

Cílem je zefektivnit chod KKN. „Je třeba nejdražší výkony nemocnic centralizovat, aby byla technika využívána a neležela nám ladem,“ vysvětloval Larva a demonstroval to na oddělení ARO. Všechna tři stávající oddělení ARO v KKN mají být sice zachována, ale to v Sokolově se má zúžit o dvě stávající lůžka. Dominovat má v budoucnu ARO v Karlových Varech, které se stane součástí investice za 600 miliónů korun do výstavby Pavilónu akutní medicíny. „Pacienti budou jako dosud přijati na ARO nejbližší nemocnice, ale v případě delšího pobytu budou převáženi na karlovarské ARO, které pro to bude dostatečně vybaveno. Nemůžeme si dovolit vybavit nejmodernější technikou všechna tři oddělení ARO v KKN. Nebylo by možné v potřebné kvalitě provozovat ARO ve všech třech nemocnicích ani z personálního hlediska,“ dodal Larva, který předpokládá, že koncepce s sebou přinese v každém oboru úspory v řádu stovek tisíc až miliónů korun.

Generální ředitel KKN Zdeněk Horák nechtěl koncepci komentovat. „Obsahuje to, co si myslím, že je správné. To ještě ale neznamená, že to tak také bude zrealizováno. Je to horké téma, a tak bych nechtěl předbíhat,“ uzavřel s tím, že k diskusi bude koncepce až po schválení vedením kraje.


Autoři

Právo, Rudolf Voleman

Související články

25.3. S novým šéfem KKN vzrůstají obavy z privatizace S novým šéfem KKN vzrůstají obavy z privatizace
15 příspěvků
26.2. Fojtík končí v čele karlovarské nemocnice Fojtík končí v čele karlovarské nemocnice
1 příspěvků

Komentovat článek: Koncepce neruší žádné nemocniční oddělení

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Koncepce neruší žádné nemocniční oddělení

Komentáře

další 2 komentáře
Ralf Horejsek páří se nad údolím  | 18. 08. 2010 07:26

Myslím, že to ti lucidnější politici vědí. I Karlovy Vary si holt musí projít svou minievolucí. Co jsou naše odborné, rodinné a jiné plány proti rokům přešlapů a experimentů...

znalý stavu snížit počet lůžek?  | 17. 08. 2010 13:29

Jen zrušením celého oddělení se ušetří,ničím jiným.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné