Koncert Rolling Stones provázelo nedorozumění zdravotníků

Koncert skupiny Rolling Stones provázelo nedorozumění mezi pražskou záchrannou službou a soukromou zdravotnickou firmou. Zatímco firma považovala spolupráci s dispečinkem záchranky za bezproblémovou, záchranná služba si stěžovala na nedostatek vzájemné komunikace…

PRAHA – Nedorozumění mezi Záchrannou službou hlavního města Prahy a soukromou zdravotnickou službou Trans Hospital provázelo nedělní koncert skupiny Rolling Stones na pražské Letenské pláni.

Zatímco Bořek Bulíček ze společnosti Trans Hospital považuje spolupráci s dispečinkem pražské záchranné služby za bezproblémovou, její mluvčí Marek Uhlíř sdělil, že s nimi soukromá služba téměř nekomunikovala.

Trans Hospital podle Uhlíře pražským zdravotníkům zaslala jediný fax. V něm údajně žádala o přesměrování tísňových volání z místa konání koncertu na svá vlastní telefonní čísla. To ovšem podle Uhlíře není možné, neboť pražští zdravotníci jsou povinni zajistit ve městě urgentní péči.

„Bylo nám řečeno, že tam naši sanitku nepustí,“ řekl Uhlíř. Obává se přitom možného případu velkého neštěstí, které v podobných místech s koncentrací

desetitisíců lidí může nastat. Pro podobné případy by proto měl podle Uhlíře vypracovat magistrát jasnou strategii.

Bulíček ale odmítl, že by jeho firma žádala pražské zdravotníky o předávání žádostí o výjezdy i zákaz vjezdu sanitkám do areálu.

Zdravotníci na koncertě Rolling Stones ošetřili přes 200 lidí a osm převezli do nemocnic. Vážnější stavy způsobily většinou tržné rány a kolapsy.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!