Kontrola v havířovské nemocnici nedostatky neodhalila

Kontrola na gynekologicko- porodnickém oddělení nemocnice v Havířově na Karvinsku neodhalila nedostatky. Krajský úřad ji poslal do nemocnice poté, co kvůli malování nepřijala rodičku, jejíž nenarozené dítě později zemřelo. Kontrola byla zaměřena na vybavení oddělení a prověřit měla i počet kvalifikovaných lékařů…

Ostrava –

Náměstek hejtmana pro zdravotnictví Jiří Carbol ( KDUČSL) řekl, že na gynekologickoporodnickém oddělení je dostatek personálu a počet pracovníků splňuje podmínky dané vyhláškami a zákonnými předpisy.

„Nicméně probíhají další jednání o personálním doplnění, a to z toho důvodu, že k 1. listopadu odchází stávající primář,“ uvedl Carbol. Dodal, že ředitel nemocnice Juraj Chomič tak musí tým posílit.

Pokud by byl na oddělení nedostačující počet pracovníků, muselo by být uzavřeno. „Samozřejmě, že se to stát může, ale pan ředitel vede intenzivní jednání s některými lékaři z této odbornosti i z jiných nemocnic,“ dodal Carbol s tím, že oddělení nemá žádné problémy ani po přístrojové stránce.

Podle Carbola kraj zatím nevede žádná jednání o změnách na postu ředitele a neplánuje ani hloubkovou kontrolu. Jednačtyřicetiletou rodičku přivezla sanitka 9. října do nemocnice v Havířově, kde se ale malovalo.

V nemocnici krvácející ženu prohlédl odborný lékař, který rozhodl o převozu pacientky do karvinské porodnice. Než ji tam ale řidič přepravil, dítě se ještě před porodem udusilo.

Moravskoslezský deník

Ohodnoťte tento článek!