Kontrola VZP v Thomayerově nemocnici přišla na chyby v účtech

Titulní obrázek

Kontroloři Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) přišli na údajné nesrovnalosti v účtech 1. interní kliniky pražské Thomayerovy nemocnice. Zjišťují nyní, kolikrát zařízení chybovalo. Revizi účtů všem zdravotním pojišťovnám doporučilo ministerstvo zdravotnictví. Nemocnice pochybení odmítá. Informovala o tom Česká televize (ČT)…

Praha –

Na možné machinace podle ČT upozornil Vasyl Dziuba, který pracuje v nemocnici jako zdravotník čtyři roky. Zjistil, že nemocnice účtuje pojišťovně ošetření pacientů tak, jako by výkon provedl lékař s druhou atestací. Pacienta však ve skutečnosti ošetřoval lékař s atestací první.

„Když pacienta vyšetří lékař s první atestací, tak od pojišťovny nemocnice dostane 5000 korun. Když stejné vyšetření bude vyúčtováno doktorem s druhou atestací, nemocnice dostane 10.000 korun,“ řekl ČT Dziuba. Na vedení Thomayerovy nemocnice chce podle televize podat trestní oznámení.

Podle mluvčího nemocnice Petra Macha jsou výkazy i dokumentace v pořádku. „Oprávněnost stížnosti ověřovaly v naší nemocnici celkem čtyři zdravotní pojišťovny a všechny čtyři shodně ve svých závěrech konstatovaly, že ze strany nemocnice nedošlo k žádnému pochybení,“ řekl ČT Mach.

Ministerstvo, které nemocnici řídí, ale uvedlo, že byly v nemocnici kontroly ze všech devíti zdravotních pojišťoven. Pochybení ve vyúčtování ale zatím odhalila pouze VZP. Podle náměstka ministra zdravotnictví Vladimíra Drymla musí dát nemocnice výkazy do pořádku. „Je to asi snaha o to, aby udělali stejný objem péče za daleko menšího úsilí,“ řekl ČT Dryml.

ČTK,Zdroj:ČT

Kontrola VZP v Thomayerově nemocnici přišla na chyby v účtech
Ohodnoťte tento článek!