Přejít na obsah

Kontrola VZP v Thomayerově nemocnici přišla na chyby v účtech

zpět
30.8.2006

Kontroloři Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) přišli na údajné nesrovnalosti v účtech 1. interní kliniky pražské Thomayerovy nemocnice. Zjišťují nyní, kolikrát zařízení chybovalo. Revizi účtů všem zdravotním pojišťovnám doporučilo ministerstvo zdravotnictví. Nemocnice pochybení odmítá. Informovala o tom Česká televize (ČT)...

Praha -

Na možné machinace podle ČT upozornil Vasyl Dziuba, který pracuje v nemocnici jako zdravotník čtyři roky. Zjistil, že nemocnice účtuje pojišťovně ošetření pacientů tak, jako by výkon provedl lékař s druhou atestací. Pacienta však ve skutečnosti ošetřoval lékař s atestací první.

„Když pacienta vyšetří lékař s první atestací, tak od pojišťovny nemocnice dostane 5000 korun. Když stejné vyšetření bude vyúčtováno doktorem s druhou atestací, nemocnice dostane 10.000 korun,“ řekl ČT Dziuba. Na vedení Thomayerovy nemocnice chce podle televize podat trestní oznámení.

Podle mluvčího nemocnice Petra Macha jsou výkazy i dokumentace v pořádku. „Oprávněnost stížnosti ověřovaly v naší nemocnici celkem čtyři zdravotní pojišťovny a všechny čtyři shodně ve svých závěrech konstatovaly, že ze strany nemocnice nedošlo k žádnému pochybení,“ řekl ČT Mach.

Ministerstvo, které nemocnici řídí, ale uvedlo, že byly v nemocnici kontroly ze všech devíti zdravotních pojišťoven. Pochybení ve vyúčtování ale zatím odhalila pouze VZP. Podle náměstka ministra zdravotnictví Vladimíra Drymla musí dát nemocnice výkazy do pořádku. „Je to asi snaha o to, aby udělali stejný objem péče za daleko menšího úsilí,“ řekl ČT Dryml.

ČTK,Zdroj:ČT


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Kontrola VZP v Thomayerově nemocnici přišla na…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Kontrola VZP v Thomayerově nemocnici přišla na…

Komentáře

další 4 komentáře
Ing. Takáč Kontrola ve VZP  | 31. 08. 2006 10:55

Odvážný čin zdravotníka bude po zásluze odměněn. Jsem jenom zvědavý, jak dlouho tam bude zaměstnán, protože současné vedení nemocnice je snad to nejhorší za posledních 15 let. Největším paradoxem na celé situaci je fakt, že tento systém byl nastaven za trojředitele Horáka, toho Horáka, který si dnes hraje na ředitele VZP. Jistě situace by byla ještě zajímavější, pokud by skutečné kontroly udělaly ve VFN a na Bulovce. Dělat si kontrolu ve vlastním hnízdě si Horák asi nebude.

Martin Vedral Re:Nesmyslné tvrzení  | 30. 08. 2006 21:53

Vážený anonymní poradče, mýlíte se. Sazebník rozlišuje výkony prováděné jednou a dvou alestovaným lékařem přesto, že jejich obsah je stejný. Zda je to dobře nebo ne by bylo na jinou diskusi. A praxe kterou popisuje pracovník v Krči? Zcela běžná... Jsem jen překvapen, že se někdo tváří překvapeně.

mira.le mira.le Re:Nesmyslné tvrzení  | 30. 08. 2006 20:37

Jo,pane lidi jsou všímaví.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné