Přejít na obsah

Kontrola záchranné služby prokázala plýtvání penězi

zpět
4.1.2012
dokumenty, kontrola, audit, papíry
zvětšitdokumenty, kontrola, audit, papíryZdroj: www.thenonprofitcpa.org

dokumenty, kontrola, audit, papíry | Zdroj: www.thenonprofitcpa.org

 

Řadu nesrovnalostí zjistila veřejnosprávní kontrola, kterou Karlovarský kraj nařídil provést u záchranné služby.

Špatné manažerské vedení, nehospodárné nakládání s finančními prostředky, porušování rozpočtové kázně, špatný kontrolní systém, překračování přípustného rozsahu stanovené pracovní doby u dohod o pracovní činnosti i délky pracovní doby v rámci jednoho pracovního poměru a nedodržování nepřetržitého odpočinku v sjednání většího počtu pracovních poměrů a další závažná porušení předpisů, to vše zjistila veřejnosprávní kontrola, kterou Karlovarský kraj nařídil provést u záchranné služby.

„Peněz u záchranky bylo a je dost a ne vždy byly hospodárně vynakládány,“ uvedl k závěrům Josef Novotný (ČSSD), hejtman Karlovarského kraje.

Více se zatím vyjádřit odmítl s tím, že si materiál nejprve musí důkladně prostudovat. Analýzou tohoto protokolu, ale také doporučením, jak dál postupovat, se bude zabývat krajská rada v pondělí příští týden.

Václav Larva, krajský radní pro zdravotnictví, už ovšem včera zdůraznil, že problém záchranky je vleklý a převalovaný.

„Jedna díra se zacelovala druhou a je evidentní, že zde selhalo manažerské vedení. Potřebujeme hlubší analýzu, kterou chceme porovnat s údaji jiných záchranných služeb. To nám bude sloužit jako podklad pro výběrové řízení na nového ředitele záchranné služby,“ zdůraznil.

Krajští radní už před Vánocemi kvůli alarmujícím zjištěním na záchrance odvolali ředitele Iva Tukinského.


Komentovat článek: Kontrola záchranné služby prokázala plýtvání…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Kontrola záchranné služby prokázala plýtvání…

Komentáře

dalších 5 komentářů
občan snadné řešení  | 6. 01. 2012 08:14

Ale i na takové případy pamatuje naše legislativa. Kdokoliv ze zaměstnanců, odborové organizace nebo kraje - zřizovatele či nového managementu může podat trestní oznámení na odvolaného ředitele a bude konečně někdo za takový šlendrián odsouzen. Když můžou v kriminálech sedět lidé za desítky tisíc, tak i bývalý neschopný ředitel za milionové ztráty musí do tepláků.

škodič reakce  | 4. 01. 2012 17:34

Protože zákoník práce je zde porušování nejen na úrovni doktorů, ale i na úrovni středního a nižšího zdravotního personálu. Kdo se zkusí ozvat ? Samozřejmě u nižšího n ě k t e r é h o personálu a v o p a č n é m směru než u doktorů. Tedy v neprospěch ?????

škodič reakce  | 4. 01. 2012 16:57

Krásné reakce jsou na mimořádném zasedání KK http://www.kr-karlovarsky.cz/kraj_cz/archivzkk/zaznamzkk.htm?id=22_12_2011_1 a jsem zvědav zda oponenti budou opět umlčeni nebo se vedení pověřené nechá u zdroje a opět to budou odnášet ti ne nejnižších postech a nic se nezmění, Protože zákoník práce je zde porušování nejen na úrovni doktorů, ale i na úrovni středního a nižšího zdravotního personálu. Kdo se zkusí ozvat ???????????????

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné