Přejít na obsah

Koupit nebo pronajmout středočeské nemocnice chce 25 zájemců

zpět
15.3.2007

Někteří zájemci se přihlásili do soutěže o provozování hned několika z nich. Kraj tak bude posuzovat celkem 39 nabídek. Největší zájem je o nemocnici v Třebotově, o kterou se uchází šest subjektů...

O 11 středočeských nemocnic a zdravotnických zařízení, které kraj v prosinci nabídl k prodeji či k pronájmu, projevilo zájem 25 právnických subjektů.

Někteří zájemci se přihlásili do soutěže o provozování hned několika z nich. Kraj tak bude posuzovat celkem 39 nabídek. Největší zájem je o nemocnici v Třebotově, o kterou se uchází šest subjektů, velká poptávka je i v případě hořovické nemocnice, o kterou má zájem pět firem. Novinářům to řekl hejtman Středočeského kraje Petr Bendl.

„Těchto 39 nabídek bylo doručeno do dnešních 10:00 na podatelnu krajského úřadu, nemůžeme ale zatím říct, zda některý z uchazečů nebude kvůli nesplnění podmínek z výběrového řízení vyřazen, protože teprve nyní nastane čas otvírání obálek za přítomnosti notáře a jejich ověřování,“ řekl Bendl.

Dodal, že kraj zatím neví ani to, zda zájemci chtějí nemocnice koupit, nebo jen pronajmout.

Nabídky bude posuzovat devítičlenná komise, která do poloviny dubna předá výsledky hodnocení krajské radě. Rozhodnutí rady nebude konečné, protože hejtmanství kvůli větší transparentnosti chce, aby případný prodej schválili i zastupitelé.

„Zastupitelstvo by mělo vybrané nabídky projednat do konce května, pokud však návrhy neschválí, tak výběrové řízení neplatí,“ řekl Bendl.

K prodeji či pronájmu nabídl kraj nemocnice v Berouně, Brandýse nad Labem, Mělníku, Nymburku, Hořovicích, Rakovníku a Třebotově. Dále také Ústav pneumologie a onkologie Na Pleši, léčebny dlouhodobě nemocných ve Vojkově a Prčici a Geriatrické a rehabilitační centrum v Kladně. Zařízení nyní spadají pod pět oblastních nemocnic, které jsou akciovými společnostmi kraje.

Nabídky v soutěži o prodej či pronájem středočeských nemocnic

Seznam podaných nabídek v soutěži o prodej/pronájem zdravotnických zařízení Středočeského kraje:

Nemocnice Beroun - Oblastní nemocnice Kladno, a.s., nemocnice SČK

OČNÍ CENTRUM PRAHA, a.s.

JESSENIA, s.r.o., Praha 4

PP HOSPITALS, s.r.o., Dačice

PERSEUS CONSULTING, s.r.o., Praha

Geriatrické a rehabilitační centrum Kladno - ON Kladno, a.s., nemocnice SČK

GARC Kladno, s.r.o.

PRIMAVED HELTHIA, s.r.o., Plzeň

WITTMANN MEDICAL, a.s., Plzeň

Nemocnice s poliklinikou Mělník - ON Mladá Boleslav, a.s., nemocnice SČK

MĚSTO MĚLNÍK, MU Mělník

PP HOSPITALS, s.r.o., Dačice

MEDA, spol. s .r.o., Praha

Nemocnice s poliklinikou Brandýs n/L. - St. Boleslav - ON Kolín, a.s., nemocnice SČK

MUDr. BOHDAN BABINEC, CSc.

PLANET A, a.s., Praha 4

PP HOSPITALS, s.r.o., Dačice

Nemocnice a SZZ Nymburk - ON Kolín, a.s., nemocnice SČK

MĚSTO NYMBURK, MÚ Nymburk

NEMOCNICE NYMBURK

Léčebna dlouhodobě nemocných Vojkov - ON Kolín, a.s., nemocnice SČK

RHG, spol. s r.o., Roztoky

SEMIMED, s.r.o., Praha

EFFECTIVE FINANCE CORPORATION, Zlín, a.s.

Nemocnice Hořovice - Oblastní nemocnice Příbram, a.s.

SWH MEDICA, a.s., Hořovice

PP HOSPITALS, s.r.o., Dačice

NH HOSPITAL, s.r.o., Praha 10

WITTMANN MEDICAL, a.s., Plzeň

PRIVAMED HEALTHIA, Plzeň

Nemocnice s poliklinikou Rakovník - Oblastní nemocnice Příbram, a.s.

PP HOSPITALS, s.r.o., Dačice

WITTMANN MEDICAL, a.s., Plzeň

PRIVAMED HEALTHIA, s.r.o., Plzeň

SUPRA, a.s., Praha 1

Léčebna dlouhodobě nemocných Prčice - Oblastní nemocnice Příbram, a.s.

RHG, spol. s r.o., Roztoky

INNERA, s.r.o., Benešov

EFFECTIVE FINANCE CORPORATION, a.s., Zlín 12

Ústav onkologie a pneumologie Na Pleši - Oblastní nemocnice Příbram, a.s.

HEALTH PLUS, s.r.o., Praha 2

MULTISCAN, spol. s r.o., Praha 4

MAGNOLIA, spol. s r.o., Praha 7

Nemocnice Třebotov - Oblastní nemocnice Příbram, a.s.

RHG, spol. s r.o., Roztoky

LDN Třebotov, a.s., České Budějovice

EFFECTIVE FINANCE CORPORATION, a.s., Zlín

MEDAPOL PLUS, s.r.o., Plzeň

WITTMANN MEDICAL, a.s., Plzeň

PRIVAMED HEALTHIA, s.r.o., Plzeň

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Koupit nebo pronajmout středočeské nemocnice…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Koupit nebo pronajmout středočeské nemocnice…

Komentáře

1 komentář
Milan Šilhan Co, když se stane  | 18. 03. 2007 09:58

a ze soutěže o nemocnice v Berouně a v Hořovicích budou vytlačena města Hořovice a Beroun. Bude předcházet velký nářek, že města nemohou do nemocnic investovat potřebný inovační kapitál atd.,atd. Čímž se stane, že může obě nemocnice získat jediný nový majitel. Jen se podívejte na nabídky. Karta se ovšem obrátí a pohled na nemocnice z hlediska obcí, t.j. sklužeb pro občany s vyhovujícím vyrovnaným hospodařením a občasným přilitím peněz, se změní na pohled na nemocnice akciové ziskové s efektem pro privatizující firmu, protože ta se chystá dál expandovat, bude tlačena konkurencí a zisk nutně potřebuje. Firma bude zvažovat současnou velkou režii obou blízkých nemocnic a musí se rozhodovat, jak režii snížit tak, aby se změnila v zisk. Znamená to, že jednu z nemocnic pošle pomalu do útlumu ( 5 let ) a z druhé udělá "obchodně orientovaný podnik". Smlouvy s pojišťovnami budou výhodnější. Pár lidí odejde, ale na to se brzy zapomene. Útlumová nemocnice se postupně přizpůsobí pacientům s dlouhodobým pobytem ( interna, rehabilitace, neurologie, psychiatrie ) nejméně s čtvrtinovým nadstandardem. Druhá rovněž o nadstandardy posílená, naopak se rozběhne na zintenzivněném provozu : přesunou se zaměstnanci, bude se operovat od rána do večera, bude se směnovat, nějak se to se Zákoníkem práce vyhandluje. Zkrátí se ošetřovací doba, lůžka se využijí na doraz, rozšíří se jednodenní a krátkodobé výkony, zařídí se celodenní-noční LSPP, vše s úsměvem, zajistí se zdravotní dopravní služba na úrovni RZP a předvede se, jak vypadá správná komerční medicína. "Případy nákladné nebo nejisté" se velmi slušně "nasměrují" do pražských klinických pracovišť. Nemocnice bude vydávat barevné reklamní brožurky o svých kvalitách s popisem vyjímečnosti svých vedoucích činitelů, bude se uplatňovat zásada, že "zákazník má vždycky pravdu". Vysoká intenzita práce zajistí lékařům slušnější směnovací příjmy, i když se zkoncentrují v jedné z nemocnic. Firemní agenti s tituly nebudou mít do nemocnic přístup, firma si dokáže zvolit nejvýhodnějšího dodavatele ( nemusí dělat soutěže, také tím spíš, že bude vlastnit více nemocnic ). Symposia nebudou platit farma-firmy, ale zaměstnavatel podle potřeby. Lůžkovou složku doplní komerční nemocnice celodenní ambulancí s vlídnými a rychle pracujícími sestrami a lékaři ( od 7 do 19 ). Bude možno využít i sobotu. Tím přitáhne další klientelu z širšího okolí. Uvnitř nemocnic bude po jistou dobu velké napětí, ale to se zmírní, když zaměstnanci zjistí, že to jinde není lepší a naopak si pomalu zvyknou i na to, že je to u sousedů stejné.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné