Kožní oddělení Uherskohradišťské nemocnice je v nových prostorách

*čekárna, pacienti

Kožní oddělení Uherskohradišťské nemocnice se přestěhovalo do nových prostor. Nyní ho pacienti naleznou v budově F, takzvaném skleňáku, ve třetím patře, řekla ČTK mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

„Kožní oddělení v Uherskohradišťské nemocnici zahájilo jako samostatné oddělení praktickou činnost již v roce 1947. V budově nynější interny fungovalo celých 31 let. Prostory se časem staly nevyhovujícími, malými a zastaralými. Proto vedení nemocnice rozhodlo o rekonstrukci nových prostor a přestěhování,“ uvedla mluvčí. Rekonstrukce stála nemocnici 14,5 milionu korun.

„Máme teď krásné nové ambulance a nově vybudovanou specializovanou ambulanci na zákroky. Dříve museli pacienti na malé kožní zákroky chodit do budovy centrálního objektu chirurgických oborů, nyní mají vše na jednom místě,“ uvedla primářka kožního oddělení Alena Štukavcová. Provozní doba ambulancí i rozsah zákroků zůstaly zachovány i na novém pracovišti. Loni bylo na oddělení ošetřeno 19.500 pacientů.

Původní prostory v budově interny byly upraveny pro kanceláře. „Vybudujeme tam školicí centrum pro nové zaměstnance,“ řekla ČTK Lipovská.

Ohodnoťte tento článek!