Přejít na obsah

Kraj bere lékaře vážně

zpět
14.12.2010
jednání
zvětšitjednáníZdroj: support-training.com

jednání | Zdroj: support-training.com

 

Ředitelé krajských nemocnic a předsedové lékařských odborů se uplynulý pátek sešli s hejtmanem Moravskoslezského kraje Jaroslavem Palasem a jeho náměstkem Karlem Konečným. Důvodem schůzky byla lékařská výzva Děkujeme, odcházíme a její možné dopady na chod nemocnic v případě masivního odchodu lékařů.

Pokud by nastala krizová situace, mohl by kraj vyhlásit uzavření celých oddělení a to by znamenalo propuštění sester a dalšího personálu. Ředitel Slezské nemocnice Milan Cvek věří, že takový krizový scénář přece jen nutný nebude, ale záležitost považuje za velkou hrozbu

„Také naše nemocnice prochází v současnosti auditem, který skončí závěrem ledna. V návaznosti na jeho výsledek vzniká nebezpečí, že by se uzavřená oddělení už neobnovila,“ varuje ředitel Cvek.

Do kampaně se nezapojily soukromé nemocnice a Fakultní nemocnice v Ostravě. To znamená, že by pacienti museli v případě zmíněného uzavření oddělení za mnoha vyšetřeními cestovat do nemocnic v Bruntále, v Bílovci, do Fakultní nemocnice v Ostravě nebo do nemocnice v Ostravě-Vítkovicích.

Hejtman v tomto smyslu jednal i se zástupci odborů a připomenul jim nebezpečí úplného kolapsu nemocnic. Současně je upozornil, že některá zavřená oddělení už nepůjdou obnovit.

„Požadavky lékařů vůči vládě chápu jako oprávněné a věřím, že se prognózy nenaplní,“ řekl Palas. Předseda Lékařského odborového klubu Slezské nemocnice Dalibor Hudec k tomu podotkl: „Vedení kraje si uvědomuje, že naše akce není namířená proti zřizovateli, ale jednat musí. Pokud vím, připravuje nějaký krizový plán. Kampaň ještě není uzavřená a jednání s lékaři i s vedením nemocnice stále pokračují.“

Přesné množství zapojených lékařů není dosud známé, Palas na pátek 17. prosince svolal Bezpečnostní radu kraje.


Autoři

Jitka Hrušková, Regionální deník

Související články

13.12. Vyděrači Vyděrači
12 příspěvků
18.11. Lékaři Slezské nemocnice: Jsme připraveni dát výpověď Lékaři Slezské nemocnice: Jsme připraveni dát výpověď
0 příspěvků
15.11. Lékaři chtějí pryč Lékaři chtějí pryč
7 příspěvků
5.11. Odejde z kraje 700 lékařů? Odejde z kraje 700 lékařů?
4 příspěvků

Komentovat článek: Kraj bere lékaře vážně

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné