Kraj bude mít Moravskoslezskou krajskou nemocnici

nemocnice, chodba

Organizace, do které se sloučí sedm nemocnic zřizovaných Moravskoslezským krajem, se bude jmenovat Moravskoslezská krajská nemocnice.

S návrhem souhlasila krajská rada, ale ještě jej musí schválit zastupitelstvo. ČTK to sdělila mluvčí krajského úřadu Šárka Vlčková.

„Rada kraje dnes vyslovila souhlas s tím, aby v rámci optimalizace fungování nemocnic zřizovaných Moravskoslezským krajem došlo ke sloučení sedmi nemocnic do jedné příspěvkové organizace,“ informovala Vlčková. Přejímající organizací má být Nemocnice Třinec.

„Na tu by měl přejít všechen majetek, práva a závazky slučovaných příspěvkových organizací, včetně závazků vyplývajících z pracovněprávních vztahů,“ dodala Vlčková.

Pokud návrh schválí zastupitelé, nemocnice se sloučí do jedné příspěvkové organizace k letošnímu 1. červenci. Její sídlo bude v Ostravě. Vedení kraje chce nemocnice sloučit, aby zefektivnilo jejich hospodaření.

Mluvčí uvedla, že z návrhů souhrnných finančních plánů nemocnic vyplynulo, že za letošní rok očekávají dohromady ztrátu 116,8 milionu korun. Představitelé kraje tvrdí, že zdravotní péče se po sloučení nemocnic nezhorší.

Sloučení se týká Nemocnice ve Frýdku-Místku, Nemocnice s poliklinikou Havířov, Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov, Nemocnice s poliklinikou v Novém Jičíně, Slezské nemocnice v Opavě a Nemocnice Třinec. Moravskoslezský kraj zřizuje ještě Bíloveckou nemocnici, ale ta je samostatnou akciovou společností.

Kraj bude mít Moravskoslezskou krajskou nemocnici
Ohodnoťte tento článek!