Přejít na obsah

Kraj bude mít Moravskoslezskou krajskou nemocnici

zpět
7.4.2011
nemocnice, chodba
zvětšitnemocnice, chodbaZdroj: www.txmedicallicensinglaw.com

nemocnice, chodba | Zdroj: www.txmedicallicensinglaw.com

 

Organizace, do které se sloučí sedm nemocnic zřizovaných Moravskoslezským krajem, se bude jmenovat Moravskoslezská krajská nemocnice.

S návrhem souhlasila krajská rada, ale ještě jej musí schválit zastupitelstvo. ČTK to sdělila mluvčí krajského úřadu Šárka Vlčková.

„Rada kraje dnes vyslovila souhlas s tím, aby v rámci optimalizace fungování nemocnic zřizovaných Moravskoslezským krajem došlo ke sloučení sedmi nemocnic do jedné příspěvkové organizace,“ informovala Vlčková. Přejímající organizací má být Nemocnice Třinec.

„Na tu by měl přejít všechen majetek, práva a závazky slučovaných příspěvkových organizací, včetně závazků vyplývajících z pracovněprávních vztahů,“ dodala Vlčková.

Pokud návrh schválí zastupitelé, nemocnice se sloučí do jedné příspěvkové organizace k letošnímu 1. červenci. Její sídlo bude v Ostravě. Vedení kraje chce nemocnice sloučit, aby zefektivnilo jejich hospodaření.

Mluvčí uvedla, že z návrhů souhrnných finančních plánů nemocnic vyplynulo, že za letošní rok očekávají dohromady ztrátu 116,8 milionu korun. Představitelé kraje tvrdí, že zdravotní péče se po sloučení nemocnic nezhorší.

Sloučení se týká Nemocnice ve Frýdku-Místku, Nemocnice s poliklinikou Havířov, Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov, Nemocnice s poliklinikou v Novém Jičíně, Slezské nemocnice v Opavě a Nemocnice Třinec. Moravskoslezský kraj zřizuje ještě Bíloveckou nemocnici, ale ta je samostatnou akciovou společností.


Komentovat článek: Kraj bude mít Moravskoslezskou krajskou…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné