Kraj bude muset podle Vrzaly upravit lůžkovou kapacitu

nemocnice, chodba, handicap

Pracovní skupina pro řešení problémů zdravotní péče na Tachovsku, která byla ustavena na konci srpna, se měla sejít tento týden ve čtvrtek. Jednání ale bylo odloženo.

„Zatím se stále řeší, jakým způsobem by se měl rozběhnout provoz plánské nemocnice,“ řekl Deníku starosta Plané Karel Vrzala. „Předmětem jednání pracovní skupiny je, jak zajistit lůžkovou kapacitu v kraji, aby mohla plánská nemocnice začít řádně fungovat,“ doplnil s tím, že na toto téma se mělo jednat také ve čtvrtek.

Aby mohla být na Tachovsku zajištěna dostatečná nemocniční lůžková péče, musí se upravit lůžková kapacita v ostatních nemocnicích v kraji. „Rozhodnutí o tom, jak tuto kapacitu upravit, zřejmě bude muset udělat kraj. Není to určitě jednoduché, neboť každá lůžková jednotka o kapacitě pětatřiceti lůžek má určitý počet lékařů a nemocničního personálu a to vše se musí brát v potaz,“ uvedl Vrzala. Také vedení plánské nemocnice v současné době hledá řešení problému. „Zatím hledáme na všech stranách ten nejlepší systém, který by vyhovoval kraji, ale zároveň také naší nemocnici, zdravotním pojišťovnám a ostatním nemocnicím a zdravotnickým zařízením v kraji,“ vysvětlil jednatel plánské nemocnice Petr Svoboda. „Takový systém se nedá vytvořit za jeden nebo dva týdny, je to záležitost měsíců,“ doplnil.

Další termín jednání pracovní skupiny, která se výše popsaným problémem zabývá, zatím nebyl přesně stanoven. Členy pracovní skupiny jsou mimo jiné zástupci Plzeňského kraje a krajští úředníci, zdravotní pojišťovny, představitelé nemocnic a zdravotnických zařízení, starostové několika měst tachovského okresu.

Kraj bude muset podle Vrzaly upravit lůžkovou kapacitu
Ohodnoťte tento článek!