Přejít na obsah

Kraj chce lékaře na Karvinsko nalákat náborovými příspěvky

zpět
28.3.2017
*lékaři, sestry, zdravotnictví, medicína
zvětšit*lékaři, sestry, zdravotnictví, medicínaZdroj: Shutterstock

*lékaři, sestry, zdravotnictví, medicína | Zdroj: Shutterstock

 

Náborovými příspěvky chce Moravskoslezský kraj řešit akutní nedostatek lékařů na Karvinsku, kam by potřeboval přilákat především další internisty.

Pro lékaře, který ve výběrovém řízení získá místo v nemocnici v Karviné-Ráji, Havířově nebo Orlové, je připraven stotisícový náborový příspěvek. Primář může získat dvojnásobek. Kraj chce nalákat i absolventy, kterým nabízí stipendium v posledních dvou letech studia, pokud poté nastoupí do některé z krajských nemocnic, řekla dnes ČTK mluvčí krajského úřadu Petra Špornová.

Z karvinské nemocnice v posledních měsících odešli dva lékaři z interny a další dvě lékařky podaly výpověď, kraj se je podle mluvčí snaží přesvědčit, aby v nemocnici zůstaly. Kraj by měl zájem také o lékaře ze zahraničí.

„Zejména lékaři z Ukrajiny mají o práci u nás zájem. Jsem přesvědčen o tom, že se podaří situaci v Karviné-Ráji stabilizovat, věřím, že nové zaměstnance získáme i díky náborovému příspěvku a kampani mezi studenty medicíny. V žádném případě však nehrozí, že by lůžková interna v nemocnici v Karviné-Ráji musela být uzavřena, stejně jako nejsou pravdivé fámy kolující na sociálních sítích o tom, že plánujeme uzavření interní stanice v nemocnici v Orlové,“ řekl náměstek hejtmana Martin Gebauer (ANO).

Dodal, že kraj si z Orlové pouze dočasně vypůjčí jednoho lékaře na karvinskou internu. „Výhledově naopak uvažujeme o tom, že v Orlové internu o jednu stanici ještě rozšíříme,“ uvedl náměstek Gebauer.

Podle něj je nedostatek lékařů problém celého Česka, Karvinsko je ale výjimečné v tom, že v pěti větších městech nedaleko od sebe je šest nemocnic. Dalších šest, včetně fakultní, pak v dosahu 30 kilometrů od Karviné. Náměstek chce do konce roku připravit novou koncepci zdravotnictví, protože nynější je podle něj stará 12 let.


Komentovat článek: Kraj chce lékaře na Karvinsko nalákat…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné