Přejít na obsah

Kraj chce mít v nemocnici 20 lůžek včasné rehabilitace

zpět
29.4.2011
pacient, chodba, nemocnice
zvětšitpacient, chodba, nemocniceZdroj: world-comes-down.de

pacient, chodba, nemocnice | Zdroj: world-comes-down.de

 

Projekt má značně zlepšit péči o pacienty po mozkových příhodách a těžkých operacích.

Dvě desítky akutních rehabilitačních lůžek by měly do konce tohoto roku vzniknout v novoměstské nemocnici v rámci tamního rehabilitačního oddělení.

V současné době vedení nemocnice připravuje projekt na technické a personální vybavení, který bude předložen zřizovateli, tedy vedení kraje Vysočina. „Rehabilitační oddělení dostaly za úkol od zřizovatele vytvořit všechny nemocnice v kraji Vysočina. U nás se jedná o dvacet lůžek včasné rehabilitace. Plán je zřídit toto oddělení do konce roku 2011,“ informoval mluvčí novoměstské nemocnice Roman Kratochvíl.

Kromě zastupitelů kraje Vysočina musí s projektem lůžkového oddělení souhlasit také ministerstvo zdravotnictví. Lůžkové oddělení má výrazně zlepšit poskytované služby pacientům, zejména po těžkých operacích či cévních mozkových příhodách.

Provoz akutních rehabilitačních lůžek je běžně hrazen zdravotními pojišťovnami. V souvislosti s plánovanými dvaceti akutními rehabilitačními lůžky vznikne taktéž požadavek na vyšší počet kvalifikovaných zdravotníků, jak lékařů, tak středního zdravotnického personálu.

„Informace o volných místech na plánovaném rehabilitačním oddělení jsou aktuálně uváděny na webových stránkách nemocnice v rubrice Kariéra. Vznikne tam zhruba deset pracovních míst,“ dodal Kratochvíl.


Autoři

Lenka Mašová, Regionální deník

Související články

7.8. Nové CT v Novém Městě Nové CT v Novém Městě
0 příspěvků
9.12. Nemocnice v Třebíči a N. Městě na Moravě mají nové ředitele Nemocnice v Třebíči a N. Městě na Moravě mají nové ředitele
2 příspěvků

Komentovat článek: Kraj chce mít v nemocnici 20 lůžek včasné…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné