Kraj dokončil úpravy další pavilonu sokolovské nemocnice

Karlovarský kraj dokončil stavební úpravy pavilonu G v sokolovské nemocnici. Celkové náklady byly 11,4 milionu korun. Jde o další část investic kraje do nemocnice, která kraji sice patří, ale spravuje ji soukromá společnost Nemos.

Do pavilonu, který byl dříve nemocniční ubytovnou, se přestěhuje ředitelství nemocnice, informoval ČTK hejtmanův náměstek Martin Havel (ČSSD).

Kraj už v sokolovské nemocnici rekonstruoval v roce 2012 iktovou jednotku intenzivní péče a přestavěl rehabilitační oddělení. Přestěhováním ředitelství z pavilonu E do nových prostor se uvolní místo pro lůžkovou část očního oddělení.

Stavba začala v polovině července. „Práce trvaly zhruba do poloviny listopadu. Revitalizace budovy byla hrazena z krajského rozpočtu,“ uvedl Havel. Při stavebních úpravách byly zrekonstruovány vnitřní prostory druhého podlaží, vyměněna střecha a zateplena fasáda. Budova byla také opatřena venkovním únikovým ocelovým schodištěm.

Další z plánovaných investic v Nemocnici Sokolov je přestavba pavilonu C, kam by se po dokončení prací v příštím roce měly přestěhovat ambulance. „Rekonstrukce bude zahájena 6. ledna příštího roku. Karlovarský kraj za ni zaplatí okolo 19 milionů korun,“ upřesnil Havel. Kraj letos vložil do stavebních akcí v sokolovské nemocnici 34 milionů korun.

1)
“Pojišťovně se však podařilo poprvé v její historii počet pojištěnců udržet. Velký počet pojištěnců byl získán zejména akvizicemi spojenými s projektem elektronických zdravotních knížek a projevil se zde i nový klientsky orientovaný přístup Pojišťovny. Nárůst počtu pojištěnců ve srovnání se Zdravotně pojistným plánem 2010 byl rozhodující pro překročení tvorby Základního fondu zdravotního pojištění i v okamžiku, kdy i za této situace poklesla oproti roku 2009 částka předpisu pojistného z v.z.p. o 1,3% a v porovnání s rokem 2008 dokonce o 1,8%.”
Zdroj: Výroční zpráva VZP ČR 2010 (kapitola 5.1 Základní fond zdravotního pojištění, strana 28).
Ohodnoťte tento článek!