Přejít na obsah

Kraj dokončil úpravy dalších dvou oddělení sokolovské nemocnice

zpět
11.11.2015
chodba, sestra, lékařka
zvětšitchodba, sestra, lékařkaZdroj: Shutterstock

chodba, sestra, lékařka | Zdroj: Shutterstock

 

Karlovarský kraj dokončil obnovu dalších dvou částí Nemocnice Sokolov. Gynekologicko-porodnické oddělení se v pavilonu E přestěhovalo do nově přestavěné části, kraj také nechal zateplit pavilon B. Celkem to kraj stálo 42,4 milionu korun.

Gynekologicko-porodnické oddělení je nyní v pravé části čtvrtého nadzemního podlaží pavilonu E. Úpravy, které trvaly od letošního května, se dotkly dvou porodních sálů, prostoru pro novorozence a sekčního sálu s nezbytným zázemím pro rodičky a zdravotnický personál. Ročně na oddělení mají zhruba 500 porodů.

Podle primáře Tomáše Čepeláka se tím část oddělení posunula do 21. století, navíc přibyl jeden porodní sál. „Zatím tady byl jeden porodní sál. Když rodily dvě maminky, tak jedna rodila na sále pro císařské řezy. A když rodily tři matky najednou, tak byl druhý záložní sál na příjmu porodnice,“ doplnil Čepelák.

„Rekonstrukce gynekologicko-porodnického oddělení stála 21,3 milionu korun,“ řekl hejtman Martin Havel (ČSSD).

Karlovarský kraj dává na stavební úpravy sokolovské nemocnice, kterou provozuje soukromá společnost Nemos, desítky milionů korun. Jen na podzim byla vyměněna okna a zateplen pavilon B. „Nyní finišují práce na revitalizaci oddělení dlouhodobě nemocných a dnes otevíráme oddělení, kde se rodí nový život. Soustředíme se na kvalitu poskytované péče ve všech souvislostech, a to se nám daří právě i díky podpoře kraje,“ uvedl předseda představenstva skupiny Nemos David Soukup.

Zhotovitelem rekonstrukce gynekologicko-porodnického oddělení i zateplení pavilonu B byla firma Jurica a. s. Za zateplení pavilonu B, kde je například oddělení JIP, zaplatil Karlovarský kraj 21,1 milionu korun.

Náměstek hejtmana Jakub Pánik (ČSSD) uvedl, že to není zdaleka poslední příspěvek kraje k modernizaci Nemocnice Sokolov. „V současné době se pracuje na rekonstrukci oddělení dlouhodobě nemocných v hodnotě přibližně 18 milionů korun a předpokládám, že v příštím roce bude kraj investovat do obnovy nemocnice v podobném finančnímu objemu jako letos, tedy asi 50 milionů korun“ dodal Pánik.


Komentovat článek: Kraj dokončil úpravy dalších dvou oddělení…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné