Přejít na obsah

Kraj obměnil vedení Bílovecké nemocnice

zpět
25.3.2011
křeslo, výpověď
zvětšitkřeslo, výpověďZdroj: www.gruntledemployees.com

křeslo, výpověď | Zdroj: www.gruntledemployees.com

 

Martin Rais přišel o místo předsedy představenstva Bílovecké nemocnice. Bývalý ředitel přiznal, že se to dalo očekávat.

Rada Moravskoslezského kraje odvolala na svém jednání 23. března předsedu představenstva akciové společnosti Bílovecká nemocnice Martina Raise. Kraj, jako většinový vlastník akcií, dále odvolal člena dozorčí rady Ivana Krupníka.

„Hlavním důvodem byl ekonomický vývoj nemocnice. Vadila nám také komunikace, která poněkud zaostávala a nebyla ideální ve vztahu ke krajskému úřadu, jako k majoritnímu majiteli,“ uvedla důvody změn v představenstvu společnosti tisková mluvčí kanceláře hejtmana kraje Šárka Vlčková.

Mezi dalšími uveřejněnými příčinami je i účetní ztráta nemocnice za rok 2010, která dle účetních výkazů činí zhruba 14,4 milionu korun. Zároveň však Vlčková upozornila, že účetní uzávěrka zatím nebyla ověřena auditorem a nebyla schválena dozorčí radou společnosti a valnou hromadou.

Rovněž oznámila, že novou členkou představenstva byla zvolena Petra Tomanová, vedoucí odboru zdravotnictví Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. Na místo Ivana Krupníka nastoupil starosta Bílovce Petr Klimek. Náměstek hejtmana kraje pro zdravotnictví Karel Konečný vysvětlil, že tato změna je trvalá. „Nemocnice zůstane i nadále akciovou společností.

To znamená, že tam zůstává vytvořen prostor, aby se, nezávisle na ostatních nemocnicích, které zabezpečují páteřní síť, dále rozvíjela a vytvářela si programy, které pro ni budou ekonomicky zajímavé a budou zajímavé i pro nejužší okolí města,“ dodal Konečný.

Bývalý ředitel nemocnice, předseda představenstva a v současnosti zaměstnanec nemocnice Martin Rais pro Deník uvedl, že jej odvolání nepřekvapilo. „Je to plné právo vlastníka akcií, já to respektuji a víceméně jsem to očekával,“ potvrdil Rais.

„Pokud bych nebyl odvolán, sám bych na své místo rezignoval, protože nesouhlasím, a nemůžu souhlasit, s tím, co se teď děje na kraji,“ dodal vzápětí bývalý ředitel s tím, že nyní pracuje na oddělení informatiky. Závěrem také naznačil, že za své názory a postoje bude muset zřejmě odejít z nemocnice úplně.


Klíčová slova

Autoři

Ivan Pavelek, Regionální deník

Komentovat článek: Kraj obměnil vedení Bílovecké nemocnice

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné