Kraj odložil výběr ředitele mladoboleslavské nemocnice

Rada Středočeského kraje se dnes rozhodla odložit výběrové řízení na nového ředitele mladoboleslavské nemocnice. Hejtman Petr Bendl (ODS) to odůvodnil příliš malým počtem přihlášených kandidátů a obavou, že by se výběr kandidáta mohl stát předmětem spekulací a ředvolebního boje…

MLADÁ BOLESLAV –

Výběrové řízení kraj vypsal poté, co se bývalý ředitel nemocnice Luděk Nečesaný rozhodl před několika měsíci odstoupit z funkce. Prozatímním vedením nemocnice byl pověřen jeho dřívější zástupce Raduan Nwelati.

Nwelati se spolu s dalšími dvěma zájemci do výběrového řízení přihlásil. Později ale jeden z uchazečů odstoupil. Výběrová komise kraje o novém řediteli sice jednala v pondělí, dnes ale rada rozhodla řízení raději zrušit a vyhlásit je později.

Podle mluvčího kraje Martina Kupky by se tak mělo stát až v době po volbách, aby se zbytečně nezhoršila současná stabilizovaná situace nemocnice.

Mluvčí nemocnice Václav Řičář řekl, že rozhodnutí rady nebude vedení nemocnice komentovat. Výběr nového ředitele je podle něho pouze věcí kandidátů a

provozovatele a neohrožuje běžný provoz zařízení.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!