Přejít na obsah

Kraj: Omezování péče v Kyjově je nesmysl

zpět
29.4.2011
jednání, management, smlouva, dohoda
zvětšitjednání, management, smlouva, dohodaZdroj: www.pinnacle1.com

jednání, management, smlouva, dohoda | Zdroj: www.pinnacle1.com

 

Neshody mezi primáři a současným vedení Nemocnice Kyjov nepovedou podle radních kraje k omezení zdravotní péče. Situaci chtějí co nejdříve vyřešit.

Vyhrocenou situaci, ve které primáři nemocnice žádají kraj o odvolání zatím oficiálně nejmenovaného ředitele Josefa Pejchla, se včera snažili vyřešit všichni zúčastnění. Na jednání dorazil také krajský radní pro zdravotnictví Oldřich Ryšavý.

Ten úvodem vyvrátil informace některých médií, že by kraj chtěl omezit nebo utlumit provoz zdejší nemocnice.

„Informace o omezení zdravotní péče jsou naprostý nesmysl. Kyjovská nemocnice patří mezi základní pilíře zdravotnictví v Jihomoravském kraji a nesmí z nich v žádném případě vypadnout,“ uvedl při odpolední diskusi s primáři radní Oldřich Ryšavý a zdůraznil: „Chceme situaci v nemocnici stabilizovat tak, aby nedocházelo ke snižování kvality poskytnuté péče.“

Ředitel Pejchl je krizovým manažerem

Radní Ryšavý dále lékařům sdělil, že současný ředitel Josef Pejchl má jako krizový manažer podporu kraje. „Nyní musí vyřešit krizové momenty. V průběhu řešení bude jmenovaný ředitelem nemocnice,“ vysvětlil lékařům radní pro zdravotnictví Oldřich Ryšavý.

Josef Pejchl dočasně vede kyjovskou nemocnici už přibližně pět měsíců. Do funkce ho dosadil kraj poté, co tehdejší ředitel Igor Kalix na svoji funkci rezignoval. V minulosti Pejchl vedl také nemocnici v Havlíčkově Brodě, a to v období, kdy v zařízení řádil takzvaný heparinový vrah.

Jakou podporu ředitel má, není jasné

Spor vznikl před několika dny, kdy primáři napsali otevřený dopis hejtmanovi Michalu Haškovi, aby Pejchla odvolal. K dopisu se nepřipojili tři z pětadvaceti primářů kyjovské nemocnice. Na špatnou komunikaci poukázal i člen kyjovského odborového klubu lékařů a internista Luboš Hasara. „Dočasný ředitel dělá nevratné a často špatné změny, které mohou nemocnici ovlivnit na několik let dopředu, a ani nás o nich neinformuje,“ uvedl Hasara pro Deník. Dodal, že nedůvěru řediteli svými podpisy vyjádřilo několik stovek z přibližně tisícovky zdravotnického personálu nemocnice. To ale odmítají tamní odbory, tvrdí, že problémy s Pejchlem mají jen primáři. „Potíže s novým ředitelem rozhodně nemáme. Má je jen úzká skupina zaměstnanců, protože s ředitelem nemají takové vztahy jako s bývalým vedení,“ uvedl již dříve pro Zdraví.Euro.cz předseda Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Nemocnice Kyjov Zdeněk Bednář.


Klíčová slova

Autoři

(msvo), www.Zdravi.Euro.cz

Související články

8.12. Hodonínsko: lékaři již podávají výpovědi Hodonínsko: lékaři již podávají výpovědi
5 příspěvků
7.12. Do nemocnic půjde osmdesát milionů Do nemocnic půjde osmdesát milionů
0 příspěvků
31.8. Obě nemocnice čekají novinky Obě nemocnice čekají novinky
0 příspěvků
27.7. Klimatizace? Příliš drahá Klimatizace? Příliš drahá
2 příspěvků
16.6. Chybí léčebna pro dlouhodobě nemocné Chybí léčebna pro dlouhodobě nemocné
0 příspěvků

Komentovat článek: Kraj: Omezování péče v Kyjově je nesmysl

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Kraj: Omezování péče v Kyjově je nesmysl

Komentáře

dalších 5 komentářů
jaroslav Nelehká pozice  | 1. 05. 2011 10:37

Když se je potřeba něco zachránit, musejí se dělat nepopulární opatření. Všechno nejde jako po másle. Je jasné, že změny vždycky vyvolají křik. Ale je potřeba vidět situaci v dlouhodobém horizontu, a ne jenom na týden, dva, dopředu.

David Černý Pozdrav z Hodonína  | 29. 04. 2011 20:14

Nejvíc křičí primář z urologie a ortopedie. Že by se někdo bál toho, že přijde o své kšeftíky s farmaceutickým průmyslem? A pan Hasala....toho ani nebudu komentovat :-( Jen ať ten Kyjov konečně někdo srovná!

Z Kyjova Jeden zasel vítr, druhý sklízí bouři.  | 29. 04. 2011 14:14

Neschopný ředitel Kalix dopustil, aby Kyjovskou nemocnici řídili primáři,hlavně ten z ortopedie. To je samozřejmě špatně. Nový ředitel šlápl primářům na kuří oka a to je samozřejmě dobře. Obecně. Jinak taky může být neschopný. To ukáže čas.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné