Kraj opět posunul termín pro nabídky na stavbu nemocnice Náchod

Královéhradecký kraj již podeváté posunul termín pro odevzdání nabídek do více než miliardového tendru na přestavbu Oblastní nemocnice Náchod. Důvodem nynějšího týdenního posunutí na 29. prosince je drobná změna ve výkazu výměr.

ČTK to řekl radní pro investice Josef Dvořák (ČSSD). První termín byl 9. října, zpoždění tendru tak činí téměř tři měsíce.

Potenciální uchazeči kraji také stále posílají další a další žádosti o vysvětlení k projektové dokumentaci. „Již jsme zodpověděli téměř 600 dotazů, odpovědi jsme zveřejnili ve 27 dodatečných informacích. Začínáme nabývat dojmu, že cílem dotazů je zdržet celou zakázku,“ řekl Dvořák. Dokumentaci k soutěži si vyzvedlo 34 firem.

Přes už téměř tříměsíční zdržení stavba nemocnice podle Dvořáka ohrožena není. „Doufáme, že nynější posunutí termínu je poslední. Financování stavby máme zajištěno, připraven je i tým lidí, který bude na projektu pracovat,“ řekl Dvořák. Stále podle něj platí, že stavět by kraj chtěl začít na jaře příštího roku.

Přestavba nemocnice je největším současným investičním projektem kraje. Kraj tendr na přestavbu nemocnice za 1,19 miliardy korun bez DPH vypsal letos v červenci. Stavbaři by měli v nemocnici postavit dva nové pavilony, ve kterých bude například lůžková část chirurgie, ortopedie a operační sály, porodnice a dětské oddělení. Podle plánů se má stavět za provozu nemocnice, práce by měly trvat dva roky, dalších šest měsíců má trvat zkušební provoz.

Kraj opět posunul termín pro nabídky na stavbu nemocnice Náchod
Ohodnoťte tento článek!