Kraj počtvrté posunul termín pro nabídky na nemocnici Náchod

jednání, management

Královéhradecký kraj počtvrté posunul termín pro odevzdání nabídek do tendru za 1,3 miliardy na přestavbu Oblastní nemocnice Náchod. Původní termín pro odevzdání obálek byl 22. srpna, nyní je aktuálním termínem 5. září.

Důvodem posunu jsou dotazy potenciálních uchazečů k zadávací dokumentaci. ČTK to řekla mluvčí hejtmanství Martina Götzová. Přestavba nemocnice Náchod je investiční prioritou kraje. Kraj tendr na stavební firmu dělá již potřetí, předchozí dva tendry z různých důvodů zrušil.

„V reakci na dotazy bylo provedeno několik upřesnění ve výkazu výměr a dále formální úprava zadávacích podmínek,“ upřesnila k posunu termínu mluvčí. Kraj nepředpokládá, že by musel v průběhu soutěže upravovat projektovou dokumentaci, kterou již nechal upravit po druhé zrušené soutěži. „Nelze však vyloučit, podobně jako u jiných velkých stavebních zakázek, že se například v soupisu stavebních prací, který čítá asi 10.000 položek, objeví nejasnosti, na které bude muset zadavatel v budoucnu reagovat,“ uvedla Götzová.

Nynější soutěž kraj vyhlásil 6. června a do konce měsíce si dokumentaci ke stavbě vyzvedlo přes 20 zájemců. Vítězná firma by měla v nemocnici postavit dva nové pavilony, ve kterých bude například lůžková část chirurgie, ortopedie a operační sály, porodnice a dětské oddělení. Podle plánů se má stavět za provozu nemocnice. Současný stav nemocnice, kromě dvou pavilonů, odpovídá době jejího vzniku před 100 lety. Nevyhovující jsou budovy, operační sály i sítě.

Po otevření obálek, které je plánováno také na 5. září, bude následovat hodnocení nabídek, které kraj odhadl na dva až šest týdnů. Po ukončení hodnocení by měl přijít na řadu podpis smlouvy. Jediným hodnotícím kritériem je cena. Cenu 1,3 miliardy korun bez DPH kraj již dříve označil jako maximální. Vítězná stavební firma by podle zadávacích podmínek měla nemocnici postavit maximálně za 33 měsíců.

Zakázku pro kraj administruje brněnská společnost RTS, předchozí zrušenou soutěž si administroval sám kraj.

Přestavbu nemocnice kraj chystá mnoho let. Podle původních představ se mělo začít stavět v roce 2012 a hotovo mělo být do poloviny roku 2015. Zásadní zdržení nastalo poté, co kraj v květnu 2013 zrušil přes rok trvající tendr na stavební firmu a vzdal se evropské dotace 400 milionů korun. Druhý tendr kraj vypsal v červenci 2015. Po 16 odkladech termínu jej nakonec letos v únoru kvůli nekvalitně zpracované dokumentaci zrušil. Od uchazečů kraj k druhému tendru dostal 210 žádostí o dodatečnou informaci s 995 dotazy.

Ohodnoťte tento článek!