Kraj podepíše smlouvu na přestavbu nemocnice Náchod za 1,3 mld.Kč

Královéhradecký kraj podepsal se sdružením stavebních firem Geosan Group a BAK stavební společnost smlouvu na přestavbu nemocnice Náchod za 1,344 miliardy korun bez DPH. Završil tak mnohaletou snahu kraje zahájit stavbu nemocnice. Dodavatele stavby se kraji podařilo vybrat až ve čtvrté soutěži. Stavba je největším současným investičním projektem kraje.

Sdružení firem Geosan Group a BAK stavební společnost v soutěži se třemi zájemci nabídlo nejnižší cenu. Tendr byl vypsán loni 1. srpna. Stavba by měla trvat 26 měsíců. Základem projektu je výstavba dvou nových nemocničních objektů. Dále vznikne objekt pro medicinální plyny, bude vystavěn nadzemní koridor a podzemní chodby mezi budovami.

Podle původních plánů se mělo začít stavět již v roce 2012 a hotovo mělo být do poloviny roku 2015. Zásadní zdržení nastalo poté, co kraj v květnu 2013 zrušil přes rok trvající tendr na stavební firmu a vzdal se evropské dotace 400 milionů korun. Druhý tendr kraj vypsal v červenci 2015 a po 16 odkladech termínu jej nakonec v únoru 2016 kvůli nekvalitně zpracované dokumentaci také zrušil. Do třetí soutěže zasáhlo vyšetřování policie a nové vedení kraje tendr 15. prosince 2016 zrušilo.

Nemocnice Náchod zajišťuje zdravotní péči pro spádovou oblast s více než 200.000 obyvateli, ve specializovaných oborech až pro 250.000 lidí. Je největším zdravotnickým zařízením patřícím Královéhradeckému kraji, má 1500 zaměstnanců. Pod náchodskou nemocnici spadá jedenáct provozoven, z toho sedm s lůžkovou péčí o celkové kapacitě 832 lůžek.

Ohodnoťte tento článek!