Kraj šéfa nemocnice Trutnov nenašel, zatím ji dál vede Limburský

Královéhradecký kraj nového předsedu představenstva Oblastní nemocnice Trutnov po odcházejícím Martinu Limburském ve výběrovém řízení nenašel. V konkurzu na šéfa nemocnice byli čtyři kandidáti.

Hodnoticí komise žádného z nich nedoporučila a ve středu dozorčí rada Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje nikoho nevybrala, uvedla včera mluvčí holdingu Magdaléna Doležalová. „Zdravotnický holding bude hledat řešení. Se současným předsedou představenstva Martinem Limburským zatím platí dohoda, že zůstane ve funkci minimálně do konce měsíce dubna,“ uvedla mluvčí. Limburský nemocnici vede od poloviny července loňského roku, svůj odchod z čela nemocnice zdůvodnil zdravotními důvody.

Kraj původně plánoval, že nový předseda představenstva by mohl nastoupit k 1. květnu. Podle dřívějšího prohlášení náměstka hejtmana pro zdravotnictví Aleše Cabicara (TOP 09) má být hlavním úkolem nového předsedy představenstva zlepšení ekonomiky nemocnice.

Pokud se kraji podaří nového předsedu představenstva najít, bude mít nemocnice od začátku roku 2014 již pátého šéfa. Před Limburským nemocnici loni krátce vedl Jaroslav Kratochvíl, který odešel na vlastní žádost ze zdravotních důvodů. Před Kratochvílem byl od února 2014 do března 2017 ředitelem nemocnice Roman Koudele. Před ním nemocnici od prosince 2013 dočasně vedla tehdejší ředitelka jičínské nemocnice Dana Kracíková. V letech 1996 až 2013 nemocnici vedl Limburský, který z jejího čela tehdy odešel z osobních důvodů.

Nemocnice Trutnov má 670 zaměstnanců a 300 akutních lůžek. Její roční výnosy jsou kolem 540 milionů korun. Objemem výnosů se Trutnov řadí za krajské nemocnice Náchod a Jičín, které měly loni výnosy 1,2 miliardy korun a 740 milionů korun.

Ohodnoťte tento článek!