Kraj vybuduje za 60 mil. Kč hemodialýzu ve Vsetínské nemocnici

Radní Zlínského kraje schválili vybudování hemodialýzy v nových prostorách ve Vsetínské nemocnici. Investice si vyžádá asi 60 milionů korun. Za 45 milionů kraj upraví prostory pro výjezdové základny zdravotnické záchranné služby v Otrokovicích na Zlínsku.

Hemodialýza bude umístěná ve zrekonstruovaném objektu K v areálu Vsetínské nemocnice. „V současnosti je oddělení hemodialýzy umístěno společně s oddělením interny. V rámci přesunu provozu interny do nově budovaných prostor a záměru opuštění této budovy je nutné přemístit i provoz dialýzy, která bude nově provozována ve druhém patře budovy, kde je dětské oddělení a mikrobiologie,“ uvedl Čunek. Nový dialyzační sál bude mít kapacitu 14 lůžek.

Současná základna záchranné služby v Otrokovicích podle hejtmana již nevyhovuje. „Nachází se v nájemních prostorách Polikliniky Otrokovice, nevyhovuje provozně ani kapacitně, sanitní vozy jsou parkované venku, kde hrozí zamrznutí zdravotnického materiálu,“ uvedl hejtman. Základna se přemístí do prostor v majetku kraje v části Baťov, které sloužily střední průmyslové škole jako dílny.

Ohodnoťte tento článek!