Kraj zrušil dosavadní koncepci středočeského zdravotnictví

Titulní obrázek

Nové vedení Středočeského kraje v čele s Davidem Rathem (ČSSD) zrušilo dosavadní koncepci krajského zdravotnictví, vypracovanou předchozí krajskou vládou. Byla založena na privatizaci zdravotnických služeb, s tím nové vedení kraje nesouhlasí, řekl dnes novinářům hejtman David Rath (ČSSD)…

Zrušení platné koncepce dnes schválila rada kraje, příští týden musejí tento návrh ještě potvrdit zastupitelé. „Koncepce byla založena na principech politiky ODS, tedy na privatizaci všech zdravotnických služeb v kraji. S tím my nesouhlasíme,“ uvedl Rath.

Nová koncepce menšinové krajské vlády ČSSD, jejíž teze by měly být hotovy do konce ledna, má být podle hejtmana založena na spoluexistenci neziskového veřejného sektoru, především nemocnic, a soukromého sektoru, kam patří zejména ordinace a polikliniky.

Jejím cílem je i záměr obnovit plný provoz zubních a lékařských pohotovostí včetně pohotovostních lékáren ve všech krajských nemocnicích a provést transformaci krajských nemocnic z akciových společností na veřejné neziskové ústavní zdravotnické zařízení.

ČTK

Kraj zrušil dosavadní koncepci středočeského zdravotnictví
Ohodnoťte tento článek!