Přejít na obsah

Kraj zrušil dosavadní koncepci středočeského zdravotnictví

zpět
9.12.2008

Nové vedení Středočeského kraje v čele s Davidem Rathem (ČSSD) zrušilo dosavadní koncepci krajského zdravotnictví, vypracovanou předchozí krajskou vládou. Byla založena na privatizaci zdravotnických služeb, s tím nové vedení kraje nesouhlasí, řekl dnes novinářům hejtman David Rath (ČSSD)...

Zrušení platné koncepce dnes schválila rada kraje, příští týden musejí tento návrh ještě potvrdit zastupitelé. „Koncepce byla založena na principech politiky ODS, tedy na privatizaci všech zdravotnických služeb v kraji. S tím my nesouhlasíme,“ uvedl Rath.

Nová koncepce menšinové krajské vlády ČSSD, jejíž teze by měly být hotovy do konce ledna, má být podle hejtmana založena na spoluexistenci neziskového veřejného sektoru, především nemocnic, a soukromého sektoru, kam patří zejména ordinace a polikliniky.

Jejím cílem je i záměr obnovit plný provoz zubních a lékařských pohotovostí včetně pohotovostních lékáren ve všech krajských nemocnicích a provést transformaci krajských nemocnic z akciových společností na veřejné neziskové ústavní zdravotnické zařízení.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Kraj zrušil dosavadní koncepci středočeského…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Kraj zrušil dosavadní koncepci středočeského…

Komentáře

dalších 9 komentářů
čtenář Re:neziskovosti  | 10. 12. 2008 12:02

Bude to jen další tlak na "bílé pláště", odpovědná zastupitelstva vygenerují prostory a finance,ale nedostatečné k uzavření smluv. Pak to budou zdravotníci,kteří při odmínutí práce za stávajícího ocenění budou obvinění , že nejsou solidární se společností při finanční a globální krizi.

Baalamut Re:Re:Dobrý  | 10. 12. 2008 09:24

jo jo, jde do toho víc lidí. je to nejjistější investice v dobách krize.

Baalamut ad silver 69 a pospec  | 10. 12. 2008 09:22

souhlas s 69, pospecu, nestraš. fantazie těch dvou pánů jsou jinde, než realita. špitály se dostanou do legislativního průšvihu. Krajské rozpočty nejsou bezedné.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné