Přejít na obsah

Kraje ruší vracení poplatků

zpět
8.6.2010
peníze
zvětšitpenízeZdroj: www.frasercoast.qld.gov.au

peníze | Zdroj: www.frasercoast.qld.gov.au

 

Další kraje ruší vracení zdravotnických poplatků. Po Pardubickém kraji (přestal vracet 2. června), učinily včera stejný krok další tři kraje, Moravskoslezský, Karlovarský a Královéhradecký.

Ten ukončí platby už ve čtvrtek, Karlovarský 15. června a Moravskoslezský o dva dny později. Středočeský kraj naopak ohlásil, že zatím proplácení poplatků za pacienty zachová s tím, že o dalším postupu rozhodne, až budou známi ministři vnitra a zdravotnictví.

Jak včera uvedl mluvčí královéhradeckého hejtmanství Imrich Dioszegi, kraj tak reaguje především na výhrady Evropské komise, podle níž může být dosavadní systém proplácení zdravotnických poplatků formou nedovolené podpory.

Také karlovarský hejtman Josef Novotný (ČSSD) rozhodnutí krajských radních zdůvodnil tlakem z Bruselu. Období do 15. června podle něj bude sloužit k tomu, aby si občané stihli vyřídit dosud neuplatněné nároky na získání daru od kraje k proplacení regulačních poplatků.

„Vedení Moravskoslezského kraje se rozhodlo připravit materiál na zasedání rady, která se uskuteční 16. června. Od čtvrtka 17. června je již nebude Moravskoslezský kraj proplácet,“ informovala mluvčí kraje Šárka Vlčková.


Komentovat článek: Kraje ruší vracení poplatků

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné