Přejít na obsah

Krajská nemocnice: Pronajmout, rozdělit, čekat, nebo co tedy?

zpět
7.3.2010
otazník
zvětšitotazníkZdroj: www.wales.nhs.uk

otazník | Zdroj: www.wales.nhs.uk

 

O pronájem všech tří nemocnic v Karlovarském kraji má zájem Ostrov se Sokolovskou uhelnou.

Nikdo z krajských politiků o tom nechce mluvit, nikdo se nechce vyjádřit konkrétně, přesto o tom všichni mluví. Pronájem Karlovarské krajské nemocnice je ve hře a v krajském zákulisí se čile vyjednává. Konkrétnější byla pouze ostrovská nemocnice. „Ze strany naší společnosti byla krajským zastupitelům, tedy hejtmanovi Josefu Novotnému, předložena a projednávna nabídka na spolupráci v oblasti řízení Karlovarské krajské nemocnice. Nabídka byla předložena ve spolupráci se Sokolovskou uhelnou jako společný projekt, který byl otevřeně prezentován zástupcům celého politického spektra kraje a dalším zainteresovaným subjektům,“ uvedla Andrea Zvolánková, mluvčí ostrovské nemocnice. Zdůraznila ale, že jde pouze o nabídku a rozhodnutí nyní záleží na krajském zastupitelstvu. Radní pro životní prostředí Jaroslav Bradáč (ČSSD) vyjednávání nepopřel, ale dodal, že neví o tom, že by došlo k definitivní dohodě týkající se změny v řízení nemocnice. „Pokud o tom jednaly společnosti Sokolovská uhelná a vlastníci ostrovské nemocnice, je to jen jednání dvou soukromých subjektů. Rozhodující bude stanovisko kraje,“ vzkázal po krajské mluvčí. Ani radní Borka nebyl konkrétní. „My jsme stále pro manažerskou smlouvu, rozhodně ne pro pronájem,“ uvedl za zastupitele za KSČM. Vedení krajské nemocnice nebylo sdílnější. „No comment,“ sdělil Ilja Horník, ředitel pro lékařskou péči. „Obraťe se na tiskové oddělení krajského úřadu. „My stanovisko podávat nemůžeme,“ uvedla Ivana Svobodová, ekonomická ředitelka. O co je kraj tajemnější, o to více jsou hovornější lékaři. Karlovarská nemocnice už avizuje to, že s pronájmem celého kolosu nesouhlasí. „Trpaslík nemůže řídít obra,“ odmítlo plány na pronájem několik lékařů. Podle nich by nemocnice v Karlových Varech potřebovala buď krizového manažera, nebo by byli pro rozdělení všech třech nemocnic. „Pokud by sokolovská a chebská nemocnice souhlasila, proč ne. Ale jedna krajská nemocnice musí zůstat. Karlovarskou by pak měl řídit krizový management, který už s tímmázkušenosti a za sebou prokazatelné výsledky. To se například podařilo společnosti Bohemia Hospital v Thomayerově nemocnici v Praze,“ uvádějí někteří lékaři. Jako třetí variantu vidí to, že by nemocnice v Karlových Varech byla přímo podřízena Ministerstvu zdravotnictví jako odloučené pracoviště Fakultní nemocnice v Plzni.


Autoři

Regionální deníky

Související články

9.10. Soudy kvůli krajské nemocnici začínají Soudy kvůli krajské nemocnici začínají
0 příspěvků

Komentovat článek: Krajská nemocnice: Pronajmout, rozdělit, čekat,…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Krajská nemocnice: Pronajmout, rozdělit, čekat,…

Komentáře

další 3 komentáře
Rudý Baron DOKTOŘI, kde jste teď?  | 8. 03. 2010 09:23

Plná ústa keců, hrdinný virtuální boj proti jakémusi Agelu, který o ty špitály zájem nikdy neměl, virtuální tažení proti síti ambulancí, která nemá s věcí nic společného a další virtuální kauzy. Děsit voliče a slibovat jste uměli dobře. A pak ejhle - v nerozborné jednotě s rudými bratry pomalá příprava k plíživé privatizaci. Kdepak DOKTOŘI jste? Kampak jste se schovali? Nebo se prostě jen stydíte za své účinkování v této komedii? Nebo je to nedejbože ještě jinak?

lékař5 Jasně, nejdřív vytunelovat, pak pronajmout !  | 7. 03. 2010 17:03

Jsme všichni tak blbí? Všichni ne. Někteří z toho mají pěkný vejvárek a do budoucna trafičky.

Ivan Hrabě Jasně, nejdřív vytunelovat, pak pronajmout !  | 7. 03. 2010 16:35

Proč si karlovarští nechali nemocnici vytunelovat skupinou kolem Hanzla, Fritze, Mervartové a Ondřeje Novotného (ten ve spolupráci s ředitelem Horákem pod patronací náměstka Šnajdra jako Ambit Media tuneluje momentálně VZP - desítky milionů ročně pod rouškou Infoservisu VZP ve Zdravotnických novinách). Nemůže být pravda, že to z karlovarských radních nikdo netušil. A teď mluví o krizovém managementu po vzoru Bohemia Hospital?? Vždyť se tu někde psalo, že tahle nastrčená firma má anglického investora (Russell a něco), která ale sídlí v nějakém rodinném domku v UK (připomíná to brněnskou tkáňobankovní Šnajdrovinu, která se chystá investovat stovky milionů, nechala si zaplatit zákl. jmění od ŠNajdra ministerstvem a sídlí v paneláku). S tou vimperskou nemocnicí do dopadne jak v Lounech (tam to před pěti lety prodal bývalý hejtman Šulc podobným způsobem, dneska je po nemocnici a Šulc se drze zubí do televize). Fakt jsme všichni tak blbí ???

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné