Krajská nemocnice zajišťuje tři druhy pohotovosti

Titulní obrázek

Dětská, dospělá a po velkých peripetiích také zubní pohotovost. Taková je nabídka pohotovostních služeb v Krajské nemocnici v Liberci. Potřební zubaři se našli doslova v hodině dvanácté – pouhé tři týdny před definitivním zrušením zubní pohotovosti v Liberci…

Liberečanům bude nadále sloužit zubní pohotovost, kterou se podařilo zachránit na poslední chvíli.

Dětská, dospělá a po velkých peripetiích také zubní pohotovost. Taková je nabídka pohotovostních služeb v Krajské nemocnici v Liberci.

„Společně se Stomatologickou komorou jsme dokázali najít lékaře, kteří se služeb na zubní pohotovosti ujmou. Nemocnice hradí materiál, platy sester a poskytuje vybavené prostory. Krajský úřad Libereckého kraje společně se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou pak hradí mzdu lékaře,“ sdělil před časem Deníku generální ředitel nemocnice Luděk Nečesaný.

Zubaři nechtěli sloužit

Potřební zubaři se našli doslova v hodině dvanácté – pouhé tři týdny před definitivním zrušením zubní pohotovosti v Liberci. V listopadovém on-line rozhovoru, který probíhal se čtenáři Deníku, se přitom Luděk Nečesaný ohledně záchrany pohotovosti nevyjadřoval příliš optimisticky.

„Je velmi pravděpodobné, že od 1. ledna 2008 nebude zubařská pohotovost existovat, protože zubní lékaři odmítají tuto službu sloužit, a to i přes hodinovou sazbu tisíc korun,“ uvedl tehdy Nečesaný.

Zubní pohotovost, která sídlí v přízemí pavilonu LDN -oddělení dlouhodobě nemocných, je pacientům liberecké nemocnice k dispozici v sobotu, neděli a o svátcích pouze od osmi do dvanácti hodin. Alespoň tento stav se tedy nakonec podařilo zachovat.

Pohotovostní službu pro dospělé naleznou pacienti naproti LDN v přízemí objektu ubytovny zdravotnického personálu v Jablonecké ulici. V pracovních dnech pohotovost slouží od 17 do 21 hodin, ve dnech pracovního klidu pak od osmi do osmnácti hodin.

V pavilonu péče o matku a dítě, který se nachází přímo v areálu nemocnice, slouží dětská pohotovostní služba, a to od 17 do 22 hodin ve všední den a mezi 8. a 22. hodinou ve dnech pracovního volna.

Ve Frýdlantě mají pohotovost jen pro dospělé

Nemocnice ve Frýdlantě provozuje lékařskou službu první pomoci pouze pro dospělé. „Pokud se však jedná o nutný chirurgický zákrok, ošetříme samozřejmě také dětské pacienty,“ uvedl ředitel frýdlantské nemocnice Břetislav Václavík s tím, že pohotovost sídlí v areálu nemocnice u chirurgického oddělení.

Frýdlantská pohotovost ošetří akutní případy ve všedních dnech od 17 do 22 hodin, o víkendu pak po celý den.

Aleš Vávra, Jan Široký, Regionální deník

Ohodnoťte tento článek!