Přejít na obsah

Krajská zdravotní bude muset zaplatit pokutu 300.000 Kč

zpět
15.1.2016
peníze
zvětšitpeníze
Autor: Tomáš Novák

peníze | Autor: Tomáš Novák

 

Ústecká Krajská zdravotní musí zaplatit pokutu 300.000 korun. Dostala ji od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za chyby v zakázce na doplnění zdravotnického zařízení a přístrojů. Platnost pokuty nyní potvrdil předseda ÚOHS Petr Rafaj. ÚOHS to uvedl v tiskové zprávě.

Sankce je za dva delikty. Jeden se týkal neprodloužení lhůty pro podání nabídek po provedených úpravách v tendru. Ve druhém jde o nedodržení zákonného postupu při posouzení nabídky vítěze uchazeče. Rozhodnutí již nabylo právní moci.

„Z obou hledisek postup zadavatele podstatně ovlivnil výběr nejvhodnější nabídky,“ uvedl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Zakázku získalo Sdružení - Krajská zdravotní, jehož účastníky jsou společnosti HOSPIMED, spol. s r. o., a PURO-KLIMA, a. s., které podaly společnou nabídku.

Předseda ÚOHS případ rozhodoval již potřetí. Původní rozhodnutí z října 2011 zrušil Krajský soud a zrušení potvrdil Nejvyšší správní soud. Antimonopolní úřad následně musel svoje rozhodnutí přepracovat.

Krajská zdravotní dostává od ÚOHS pokuty pravidelně. Koncem loňského roku jí například Rafaj potvrdil půlmilionovou pokutu za chyby v zakázce na výběr tří distributorů léčiv.


Komentovat článek: Krajská zdravotní bude muset zaplatit pokutu 30…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné