Přejít na obsah

Krajská zdravotní loni hospodařila se ziskem 15 milionů korun

zpět
25.4.2016
peníze, zdravotnictví, obvazy, injekce, nástroje
zvětšitpeníze, zdravotnictví, obvazy, injekce, nástrojeZdroj: Shutterstock

peníze, zdravotnictví, obvazy, injekce, nástroje | Zdroj: Shutterstock

 

Krajská zdravotní, která sdružuje pět nemocnic v Ústeckém kraji, loni hospodařila se ziskem 15 milionů korun. Je to o 6,7 milionu korun méně než v roce 2014. Kvůli investicím chce zvýšit základní kapitál o 182 milionů korun. ČTK to řekl Jiří Vondra, mluvčí společnosti, kterou zřizuje Ústecký kraj.

Kladný hospodářský výsledek měla nejen celá společnost, ale i každá z pěti nemocnic. V roce 2014 byl zisk společnosti 21,7 milionu korun po zdanění, o rok dříve firma vykázala ztrátu 291 milionů korun.

Představenstvo Krajské zdravotní předloží Ústeckému kraji návrh na zvýšení základního kapitálu zhruba o 182 milionů korun. „Prostředky použijeme na modernizaci nemocnic,“ uvedl předseda představenstva Jiří Novák.

Letos má firma v plánu opravu interních oddělení v děčínské nemocnici, dokončení modernizace dětského pavilonu v ústecké nemocnici, a to včetně jeho zateplení a nástavby dalšího podlaží. Společnost počítá také s úpravami parkoviště před zařízením v Teplicích a vybudovat chce emergentní příjem při ARO a stravovací provoz v chomutovské nemocnici.

V mostecké nemocnici, která má velkou rekonstrukci za sebou, se bude pracovat na opravách sociálních zařízení. „Ve všech nemocnicích bude samozřejmě pokračovat obměna přístrojového vybavení a lůžek,“ uvedl Novák.

Krajská zdravotní je největším zaměstnavatelem na severu Čech, ve firmě pracuje 6700 lidí. Společnost vznikla v roce 2007 transformací Nemocnice Děčín, Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, Nemocnice Teplice, Nemocnice Most a Nemocnice Chomutov do jednoho celku.


Komentovat článek: Krajská zdravotní loni hospodařila se ziskem 15…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné